V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mafra, VLP a Economia prodaly podíly v Mediaservisu, 90 % firmy koupila RMS Mezzanine

  • ČTK
  • 03. 09. 2012 10:43

Společnost RMS Mezzanine koupila prostřednictvím své dceřiné společnosti Vesonemer 90% podíl v alternativním poskytovateli poštovních služeb, společnosti Mediaservis. Majoritní podíl získala od Distribučního Holdingu (vlastnil 49 %) a F-LOG Media Holding (51 %), cenu transakce RMS Mezzanine nezveřejnila.

Distribuční Holding patří vydavatelstvím Mafra (40 %), Vltava-Labe-Press (40 %) a Economia (20 %). Německý F-LOG Holding vlastní logistická skupina Fiege.

„Investujeme do minoritních nebo majoritních podílů společností, které mají jedinečnou pozici na relevantním trhu a jejichž management je schopen plnit stanovené obchodní cíle. Jsme přesvědčeni, že v případě Mediaservisu jsou naplněny oba tyto předpoklady,“ komentoval získání podílu Boris Procik, předseda představenstva RMS Mezzanine, která se zabývá mimobankovním financováním malých a středních firem v regionu střední a východní Evropy.

„Věříme, že díky úzké spolupráci s manažerským týmem i logistickou skupinou Fiege, která vlastní společnost F-LOG, se nám podaří rozvinout společnost Mediaservis na pozici největšího alternativního poštovního provozovatele nejen v České republice, ale i v širším regionu,“ dodala RMS Mezzanine, která také investuje do minoritních nebo majoritních podílů společností, u kterých je předpoklad vysokého růstu hodnoty v budoucnosti. Poskytovaný kapitál má většinou formu podřízeného dluhu, tzv. mezanínu.

Mediaservis je největší tuzemský alternativní poskytovatel poštovních služeb, zajišťuje mimo jiné doručování předplatného novin a časopisů.