Pozor: jitřní newsletter, o který si tolik píšete, budeme v červenci a v srpnu posílat pouze v pondělí.

Mafra zruší značku Playtvák.cz, zavede iDnes Kino

Videotvorbu portálu iDnes.cz mediální skupiny Mafra čekají další změny. Mafra na podzim opustí stávající značku svého videowebu Playtvák.cz, který spouštěla před třemi lety. Upozornil na to Hlídací pes. Nové uspořádání má víc reflektovat mateřský web. Podle informací Médiáře publicistická videa přejdou do videosekce iDnes.cz nazvané iDnes.tv, zábavní pořady, jako jsou seriály Single Lady, Single ManVesničan či avizovaný Hipster, pak budou nasazovány v nové sekci iDnes Kino (jde o pracovní název).

Skončí také samostatný web zaměření na media a komunikaci Mediahub.cz, který dosud Mafra provozovala v rámci své slovenské divize Mafra Slovakia, kterou řídí Vladimír Mužík. Pod něj zároveň spadá i veškerá videoprodukce Mafry. Mediální tématika má přejít jako jedna z rubrik pod portál iDnes.cz, plnit ji budou přímo redaktoři iDnes.cz. S dosavadní redakcí Mediahubu Mafra spolupráci ukončuje, web by měl podle Hlídacího psa skončit s červencem.

Hlídací pes také zjistil, že zhruba po roce odchází z Mafry ředitelka marketingu Miroslava Plánková. Loni v červnu přišla do Mafry z Unileveru, končila letos v červnu. „Já bych to komentoval, že to bylo po vzájemné dohodě,” řekl Hlídacímu psu šéf Mafry Štěpán Košík.