Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Mafru opouští šéf rádií a bezplatného deníku Metro Ondřej Sychrovský

Po Romanu Breitenfelnerovi je to druhý manažer, který s přelomem roku odešel z vedení vydavatelství Mafra.

Mediální skupina Mafra se ke konci ledna rozloučí s Ondřejem Sychrovským, odchází po 11 letech ve firmě, na základě vzájemné dohody. Ve vedení Mafry byl Sychrovský posledních pět let výkonným ředitelem Metro Česká republika – dceřiné firmy vydávající bezplatný deník Metro, v němž Mafra před rokem navýšila podíl z 60 na 93,3 % – a řídil rádia Classic FM a Expresradio.

Za Sychrovského působení vydavatelství zfúzovalo tituly Metropolitní expres (někdejší bezplatný deník Mafry) a Metro, relaunchovalo lifestylový magazín Men/Women Only a spustilo web Metro.cz a první placený titul pod hlavičkou Metra Zdravé hubnutí.

Sychrovský je po Romanu Breitenfelnerovi druhým manažerem, který s přelomem roku a změnami ve struktuře managementu odešel z vedení Mafry. Podle sdělení vydavatelství odchází mimo mediální trh, konkrétně do finančního sektoru.