Magazín Heroine na internetu spustí svou polskou verzi

Polský web pro ženy Heroine odstartuje 11. října, jeho šéfredaktorkou je Katarzyna Byrtek.

Katarzyna Byrtek

Katarzyna Byrtek

Český magazín pro ženy Heroine vydavatelství Next Page Media (dřív Partners Media) odstartuje v polské mutaci na internetu jako Heroine.pl. Spuštěna bude v pondělí 11. října. Šéfredaktorkou je Katarzyna Byrtek, expanzi zastřešuje Eva Dragulová. „Začneme s pěti články týdně, tři budou původní od lokálních autorek a dva překlady z české verze. Postupně budeme frekvenci zvyšovat,“ přiblížil pro Médiář Martin Vlnas, ředitel Next Page Media. Nevylučuje, že i na polském trhu přibude tištěná verze, stejně jako po webu v Česku posléze přišel časopis, předloni v listopadu.

„Polský feminismus dokáže být mnohem radikálnější, než je ten český - hlavně díky potřebě vymezit se proti bigotní většině. Naše obsahová propozice proto bude v Polsku jiná než v Česku - nebudeme bořit, chceme spojovat,“ slibuje šéf vydavatelství konzervativnější pozici.

Investice do polského webu mají činit nižší statisíce korun, s návratností se počítá do dvou let. Návštěvnost mají zajistit investice do propagace na sociálních sítích i od polských feministicko-liberálních influencerek. Zdrojem příjmů má být především reklama, v plánu je ale také zpoplatnění části obsahu, kterou se Heroine chystá zavést zároveň v české online verzi.

„Polsko rozhodně není poslední zemí, do níž se chceme s Heroine podívat. Další budou přibývat už v průběhu příštího roku,“ doplnil ředitel Vlnas.

Sdílejte