Magazín Soffa vybírá na webu na tištěné vydání

Papírová verze v angličtině má vyjít v nákladu 1.000 kusů.

Trio autorek magazínu Soffa: zleva Lina Németh, Lenka Hlaváčová, Adéla Kudrnová

Trio autorek magazínu Soffa: zleva Lina Németh, Lenka Hlaváčová, Adéla Kudrnová

Magazín o designu a životním stylu Soffa, dosud vycházející jen v digitální podobě, připravuje vydání tištěného čísla, vyjít má na přelomu ledna a února 2015 jako výběr materiálů z dosavadních šesti elektronických vydání.

Na papírové vydání redakce vybírá prostřednictvím crowdfundingového webu Kickstarter. Magazín vyjde v angličtině, v nákladu 1.000 kusů, bude mít přibližně 140 stran na kvalitním papíru a prodávat se bude za 25 liber.

„Distribuce počítá s třemi cestami: část nákladu se pošle přímo lidem, kteří si číslo předplatí na Kickstarteru, dál bude možné objednat si číslo na webu časopisu a nakonec bude k dostání také ve vybraných knihkupectvích, v Praze například v Doxu či PageFive, také v Berlíně a dalších místech,“ upřesnily tvůrkyně pro Médiář.

„První tištěné číslo zatím vydáváme jen k našemu ročnímu výročí, v budoucnu bychom ale chtěly papírový magazín vydávat pravidelně,“ uvedla šéfredaktorka magazínu Adéla Kudrnová. Časopis zakládala s kolegyněmi z vydavatelství Burda produkční Lenkou Hlaváčovou a fotografkou Linou Németh.

Elektronická verze má výnosy z reklamy, zařazuje ji od třetího čísla. Jde jak o klasické reklamy (například Inframe.cz, Národní divadlo, Hnst.ly), tak produktové prezentace a další formy komerční spolupráce.