Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

Magazín Upgrade bude na Nově uvádět Měcháček, tvář Air Bank

Herec Tomáš Měcháček, známý hlavně z reklamy Kellnerovy banky, bude zároveň vystupovat jako moderátor Zpráv na internetovém Streamu.

Tomáš Měcháček. Foto: TV Nova

Tomáš Měcháček. Foto: TV Nova

Od 25. dubna 2015 každou sobotu dopoledne bude televize Nova vysílat nový magazín o technologických novinkách Upgrade. Vzniká v oddělení publicistiky vedené Michal Kratochvílem. Pořad bude moderovat Tomáš Měcháček, známý ze seriálu Sanitka 2 či ze soutěže České televize Můžeme dál, v poslední době ovšem hlavně jako reklamní tvář Air Bank, kde ztvárňuje jejího bankéře. Měcháček bude v letošní jarní sezóně také tváří netradičního pořadu Zprávy internetové televize Stream.cz, respektive zpravodajského webu Novinky.cz. Ty mají začít také v dubnu.

Upgrade se zaměří na mobilní aplikace, telefony, tablety, drony a další chytrá zařízení, bude je testovat a mluvit o nich se známými lidmi. Slibuje též „sportovní výkony známých osobností“ a „praktické rady“.

Logo pořadu Upgrade

Logo pořadu Upgrade

Upgrade není nový typ pořadu. Konkurenční Prima už déle – také v sobotu, ale odpoledne – vysílá podobný magazín Applikace, dodávaný mobilním operátorem T-Mobile, moderuje ho Mikoláš Tuček a Iva Frühlingová. Hudební Óčko zprostředkovává pořad Dotykáč od youtubera Jakuba Steklého, který si říká Stejk.