V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Magnusek natočil „český Dallas“, seriál Čechovi

Zatím není jasné, ve které televizi se bude rodinná sága vysílat, chystá se už ale druhá řada.

Čechovi na plese

Čechovi na plese

Čechovi na plese

Čechovi na plese

Čechovi na obraze

Čechovi na obraze

Otec projektu Tomáš Magnusek (vpravo) mezi ostatními herci

Otec projektu Tomáš Magnusek (vpravo) mezi ostatními herci

Seriál se představil na tiskové konferenci v pražském kině Mat

Seriál se představil na tiskové konferenci v pražském kině Mat

Režisér a producent Tomáš Magnusek představil nový seriál Čechovi. Jde o třináctidílnou rodinnou ságu o podnikatelské rodině Čechových, která se propaguje jako „český Dallas“ (zaregistroval si i doménu ceskydallas.cz). Magnusek první řadu natočil na vlastní náklady, a to především ve vlastní vile Viktorka na rodném Nádchodsku u Babiččina údolí, kterou před lety zchátralou koupil, opravil a v níž žije. Všechny záběry jsou tak z exteriérů, žádné nejsou z ateliérů. K vysílání bude připraven nejdřív pro podzimní sezónu 2019. Není přitom jasné, kde se seriál bude vysílat, jednání ještě probíhají. V úvahu přichází hlavně Prima a Barrandov, s níž už Magnusek spolupracoval. Producent přitom chystá už natáčení druhé řady.

Věnovat se velkému rodinnému příběhu po vzoru amerického seriálu Dallas, populárního v Česku v první polovině 90. let, se Tomáš Magnusek chystal odmala: „Tak jako si děcka a teenageři hrají s panenkami, autíčky, hrají hry, já jsem si z lega dělal panáčky a rozehrával jsem takovou pomyslnou rodinnou ságu. Neskutečně mě to fascinovalo a bavilo a řekl jsem si, že něco podobného jednou natočím.“

„Čechovi jsou bohatá podnikatelská rodina čtyř generací, kteří bydlí v jednom domě. Každý má svoji ložnici, svůj příběh a svůj smysl v ději. Dnes už sedmdesátiletý otec, hlava rodiny, založil krátce po revoluci firmu, kterou by chtěl nyní předat některému ze svých třech dětí. To se ale nedaří. Je to problém současnosti, kdy generační výměnu ve firmě nepřežije téměř dvě třetiny společností,” popsal hlavní dějovou linku režisér.

Seriálovou rodinu Čechových tvoří Libuše Švormová, Kateřina Macháčková, Miloslav Mejzlík, Petr Batěk, Robert Cejnar, Andrea Elsnerová, Bára Šťastná, Tereza Němcová Petrášková, Tereza Ticháčková a také Magnusek, který prý „ztvární velmi negativní postavu charakterově podobnou J. R. Ewingovi z amerického Dallasu“.

V dalších rolích se objeví Regina Rázlová, Jaroslava Obermaierová, Ivana Jirešová, Antonie Talacková, Igor Bareš, Ladislav Županič, Vilém Udatný, Roman Pomajbo, Felix Slováček, Jan Přeučil, Eva Hrušková, Jiří Klem, Vlastimil Harapes, Josef Nedorost, Antonín Hardt, Radim Uzel, Jan Rosák, Miroslav Hrabě, Zdeněk Rohlíček či Josef Zíma. S Magnuskem režíruje Eva Toulová, za kamerou stojí Pavel Mědílek, produkci zajišťuje Kristýna Zelená.

Daniela Kovářová a Radim Uzel

Daniela Kovářová a Radim Uzel

Uzel, Řehořková, Slováček

Uzel, Řehořková, Slováček

Felix Slováček při natáčení

Felix Slováček při natáčení

Jan Přeučil

Jan Přeučil

Vlastimil Harapes

Vlastimil Harapes

Josef Zíma

Josef Zíma