Zvěsti o majetkovém vstupu české pobočky švýcarsko-německého vydavatelství Ringier Axel Springer (Blesk, Reflex, Sport či ABC) do digitální televize Barrandov skupiny oceláře Tomáše Chrenka, které se včera začaly šířit Prahou, obě strany popírají. Tvrdí, že o tom seriózně nejednají.
„Ptali se mě na to už asi čtyři novináři,“ přisvědčila dnes v krátkém rozhovoru s Médiářem generální ředitelka televize Barrandov Janka Vozárová. S Ringierem Barrandov podle jejích slov jedná pouze o „marketingově-mediální spolupráci“ na příští rok, tedy podpoře svých pořadů v tištěných titulech Ringieru.
Na dotaz, zda se Ringier má stát majitelem Barrandova, Vozárová odvětila „ne, určitě ne“.
Také Libuše Šmuclerová, generální ředitelka českého Ringieru, už včera v telefonickém rozhovoru z Vídně popřela, že by její firma měla získat majetkový podíl v televizi Barrandov.
Jak hospodaří
Digitální stanice Barrandov odstartovala v lednu 2009 jako plnoformátová konkurence Novy a Primy. Její kumulovaná ztráta za roky 2008, 2009 a 2010 činí 860 milionů Kč, koncem letoška dosáhnout téměř miliardy.
Situaci ji zkomplikovala čerstvá novela zákona o České televizi, která odebírá reklamu mimo jiné z veřejnoprávní ČT1. Barrandov proti tomu protestuje, tvrdí, že jako začínající stanici ji zákon znevýhodňuje oproti zavedené Nově či Primě. Třeba šéf Novy přitom považuje za pravděpodobné, že většina peněz, o které od příští roku přijde ČT, se přelijí na Novu a Primu.
Naopak Ringier byl loni v dobré kondici, skončil s čistým ziskem 552 milionů Kč, o rok dřív 371 milionů Kč.