V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Majitel Novy CME odkoupí část svých dluhopisů, aby si vylepšil finanční profil

  • ČTK
  • 12. 06. 2012 16:43

Americká mediální společnost Central European Media Enterprises (CME) koupí zpět své dluhopisy splatné v roce 2014 v objemu 60,5 milionu eur (asi 1,5 miliardy Kč). Uvedla to dnes agentura Reuters. Firma si tak sníží zadlužení, což jí pomůže vylepšit si finanční profil. S odkupem dluhopisy splatných v roce 2016 CME nepočítá.

Dluhopisy splatné v roce 2014 mají pohyblivou úrokovou sazbu. Firma, která v tuzemsku vlastní komerční televizi Nova a další stanice, tedy může využít současných nízkých úroků. Nabídka odkupu dluhopisů je součástí dohody s americkou mediální společností Time Warner, která je hlavním akcionářem CME. Smyslem dohody z minulého měsíce je celkově snížit zadlužení CME.

Součástí skupiny CME je společnost CET 21, která vlastní vysílací licence pro televizní stanice Nova, Nova Cinema, Nova Sport, české verze hudební stanice MTV a chystaný kanál pro muže „fanda“. CME celkem provozuje televizní stanice v šesti zemích střední a východní Evropy.

Akcie CME se obchodují na americkém trhu Nasdaq a na pražské burze. Jejich kurz dnes odpoledne v Praze ztrácel kolem 4 %, a pohyboval se tak v blízkosti 103,60 Kč. Hlavní burzovní index PX oslaboval asi o 0,7 %.