Majitel Novy zrušil prodej svých slovinských stanic

Mediální společnost CME, která v Česku vlastní televizi Nova, dnes oznámila, že zrušila dohodu o prodeji svých aktivit ve Slovinsku. Dodala, že aktiva, která tvoří nejsledovanější televizní síť ve Slovinsku, zůstanou plně v jejím vlastnictví. Kupujícím měla být skupina United Group, z většiny vlastněná americkou investiční společností KKR a podporovaná Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj.

CME dohodu o prodeji slovinských aktivit oznámila předloni v červenci s tím, že výnos z prodeje použije ke snížení dluhu. Firma dnes upozornila, že se jí od té doby i bez realizace dohody podařilo dluh zredukovat o zhruba 30 %. Poukázala rovněž na výrazný růst tržeb i ziskovosti svých slovinských aktivit.

CME působí na pěti trzích ve střední a východní Evropě - kromě Česka a Slovinska také na Slovensku, v Rumunsku a v Bulharsku. Chorvatsko opustila. Součástí CME je společnost TV Nova (dřív CET 21), která je držitelem licencí na vysílání programů Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Action, Nova Gold, Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova International a Nova +1.