Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Majitel Novy zvažuje, kudy dál. Ve hře je i prodej

Sídlo televize Nova. Foto: Martina Votrubová

Sídlo televize Nova na pražském Barrandově. Foto: Martina Votrubová

Majitel televize Nova, bermudská společnost CME oznámila, že její vedení společně s právníky a finančními poradci zahájilo proces, jímž chce prozkoumat a prověřit možné varianty strategie firmy do budoucna, s cílem maximalizovat hodnotu pro akcionáře. Představenstvo CME proto ustavilo speciální komisi, v níž čtyři takzvaní nezávislí ředitelé (independent directors) možné varianty další strategie prověří.

„To může mimo jiné zahrnovat prodej části nebo celé společnosti, fúzi s jiným strategickým partnerem, rekapitalizaci či pokračování v dlouhodobém byznysovém plánu CME. AT&T, největší akcionář CME, plán prověřit alternativy strategie podporuje,“ oznámila dnes CME. Ta kromě Česka působí také na Slovensku, ve Slovinsku, v Bulharsku a Rumunsku, v pěti zemích provozuje celkem 30 televizních stanic.

Výnosy CME díky stoupajícím tržbám z reklamy i z poplatků od operátorů rostou, zisk také, nicméně ke konci loňského roku 2018 evidovala CME stále dlouhodobý dluh zhruba 783 milionů dolarů (téměř 18 miliard Kč), byť jej meziročně zvládla snížit víc než o čtvrtinu. „Po pěti letech bezprecedentního růstu a působivého oddlužování společnost nikdy nebyla v lepší formě,“ prohlásil chairman CME John Billock. Upozornil zároveň, že průzkum všech strategických alternativ nemusí vést ke konkrétní transakci, že neexistuje žádný harmonogram zmíněného procesu a firma ho nebude komentovat dřív, než uzná za vhodné.

Ve finanční oblasti CME radí Allen & Company a Bank of America Merrill Lynch, v právní pak Covington & Burling.