Po roce přestává vycházet zpravodajský web Liberecké zprávy, z finančních důvodů. „Mimořádně vysoký a stále stoupající zájem uživatelů se nám bohužel vlastní vinou nedaří inzertně přetavit do odpovídajících tržeb,“ informovali vydavatelé Jan Stránský a Tomáš Tesař. Začínali v lednu 2019.

Majitel řetězce Ikea zruší tisíce míst ve své globální struktuře

Skupina Ingka Group, která vlastní nábytkářský řetězec Ikea, zruší 7.500 pracovních míst z celkových 160.000, bude se to týkat převážně globálních funkcí a organizací na 30 trzích. Současně oznámila, že v nadcházejících dvou letech vytvoří 11.500 nových pracovních míst, a to díky otevření třicítky nových prodejních míst v centrech velkých měst jako letos v Praze, investicím do distribuční sítě a do digitálních služeb. Tím vším se skupina snaží proměnit a zjednodušit svou strukturu, aby se zvládla zaměřit víc na poskytování přidané hodnoty zákazníkům.

Regionální pobočka řetězce Ikea pro Česko, Maďarsku a Slovensko plánuje zrušit 1 % pracovních míst, konkrétně z 3.233 stávajících to má být 33. V každé zemi naopak hodlá vytvořit v každé zemi regionu v příštích dvou letech řádově desítky nových míst.

„V průběhu příštích tří let se pro naše zákazníky staneme ještě přístupnějšími a příhodnějšími, s novými formáty obchodních domů, městskými lokacemi a lepší digitální nabídkou. To znamená, že budeme moci navázat kontakt se zákazníky kdekoli a kdykoli si to oni budou přát,“ slibuje Tolga Öncü, obchodní manažer Ingka Group. „Češi, Maďaři a Slováci oceňují a požadují víc různých metod nakupování a že častěji kombinují návštěvu a nákupy v obchodních domech s nákupy online,“ potvrzuje šéfka regionu Mounia El Hilali. „Budeme pokračovat v investicích, abychom v našem regionu dosáhli ve všech oblastech naší činnosti větší míry udržitelnosti,“ dodala také.