Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Majitele Skylinku kupuje Canal+ skupiny Vivendi

  • ČTK
  • 27. 05. 2019 19:00
Canal+, CanalSat. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Canal+ patří do francouzské skupiny Vivendi. Ilustrační foto: Profimedia.cz

Provozovatel placené televize Canal+ z francouzské mediální skupiny Vivendi koupí za jednu miliardu eur - v přepočtu zhruba 26 miliard Kč - evropského konkurenta M7 Group od soukromého investora Astorg. Ten od M7 investoval od roku 2014. Canal+ tak rozšíří svou působnost v Evropě. Skupina M7 působí i v Česku a na Slovensku, kde poskytuje satelitní služby pod značkou Skylink. Navrhovanou transakci musí ještě schválit příslušné regulační orgány, dokončení transakce se očekává letos v září.

Skupina M7 patří mezi největší nezávislé provozovatele placené televize v Evropě. Vznikla před 20 lety. Je pouze distributorem satelitních kanálů, místních i mezinárodních, včetně HBO, Eurosport nebo National Geographic, vlastní obsah nevytváří. Loni v prosinci oznámila, že koupí satelitní část firmy Liberty Global v Česku, na Slovensku, v Rumunsku a v Maďarsku.

M7 sídlí v Lucembursku a kromě Česka a Slovenska působí v Nizozemsku (Canal Digitaal, Online.nl), Belgii (TV Vlaanderen a TeleSat), Německu (Diveo), Rakousku (HD Austria), Maďarsku (UPC Direct), Rumunsku (FocusSat). Roční příjmy firmy se pohybují kolem 400 milionů eur (přes 10 miliard Kč). Má zhruba 3 miliony předplatitelů. Akvizice tak zvýší počet předplatitelů Canal+ na téměř 20 milionů.

V Česku a na Slovensku má Skylink podle údajů z roku 2017 kolem 1,65 milionu zákazníků, z toho asi milion připadá na Česko. Milion uživatelů platí měsíční servisní poplatek a 650.000 si předplácí některý z programových balíčků.

„Během uplynulých pěti let jsme úspěšně transformovali naše satelitní nabídky v HD do plně interaktivních hybridních nabídek dostupných na všech zařízeních včetně chytrých televizorů. M7 po dokončení transakce získá přístup k možnostem Canal+ v oblasti vytváření obsahu a publikování kanálů. Operační model M7 a naše ambice růst v Evropě se nezmění a všechny operace budou i nadále řízeny z našeho lucemburského sídla,“ uvedl generální ředitel M7 Group Hans Troelstra.