Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Major Zeman na Barrandově dvakrát týdně, proti Ordinaci

K dvacetinám dostane televize Nova od svého bývalého šéfa útok na svůj stěžejní produkt.

Merchandising. Představitel Jana Zemana, herec Vladimír Brabec loni pokřtil postavičku socialistického policisty a komiks. Foto: Profimedia.cz

Merchandising. Představitel Jana Zemana, herec Vladimír Brabec loni pokřtil postavičku socialistického policisty a komiks. Foto: Profimedia.cz

Vysílání normalizačního propagandistického cyklu Třicet případů majora Zemana na televizi Barrandov nekončí, naopak. Stanice vedená Vladimírem Železným po mnohých reprízách (stejně jako loni v lednu) seriál opět nasadí od prvního dílu, a to zatím nejintenzivněji. Půjde o útercích a o čtvrtcích od 20.15, tedy v tradičním čase, kdy konkurenční televize Nova vysílá momentálně nejsledovanější tuzemský seriál Ordinace v růžové zahradě 2.

Další uvedení majora Zemana přitom shodou okolností začíná v úterý 4. února, kdy si Nova připomene rovných dvacet let své existence. Ukazují to dnes zveřejněné programové plány Barrandova.

Bývalý výrazný šéf Novy a nyní Barrandova Železný nedávno slíbil, že Zeman bude ve vysílání Barrandova nejvýš do června 2014, kdy vyprší současná licence. „Pokud budu i nadále po červnu ředitelem této televize, uvidíme, nebudeme kupovat majora Zemana, ani ho nebudeme vysílat,“ prohlásil Železný před měsícem.

Nynější intenzivní nasazení seriálu je tak jednak pragmatickým ekonomickým rozhodnutím maximálně využít vždy solidně sledovaný pořad právě před koncem licence (třicet dílů vydrží stanice vysílat do půli května), jednak tím potrápit konkurenci, které dřív šéfoval a k níž má srdeční vztah - neustále se ni odkazuje v pořadu Volejte Železnému, kopii tehdejšího Volejte řediteli.

Proti Ordinace programuje také České televize vedená dalším bývalým šéfem Novy, Petrem Dvořákem. Ta na úterky a čtvrtky po 20. hodině nasadila na program ČT1 reprízy populárního seriálu Vyprávěj. Ordinace se premiérovými díly vrátila po vánoční pauze včera, v úterý 14. ledna. Vyprávěj se v „jejím“ čase vysílá od 7. ledna.

Zatímco na stěžejní produkt Novy útočí Barrandov omletým socialistickým cyklem, svůj „kmenový produkt“, seriál Ona a on, ponechává v programu dál jen jedenkrát týdně, v pondělí po 21.20.

V úterý pokračuje v zařazování další propagandistické série z produkce Československé televize, seriálu Okres na severu, hned po Zemanovi. O sobotních a nedělních odpolednách reprízuje od začátku ledna Ženu za pultem. V minulosti Barrandov vysílal i seriály ČST Nejmladší z rodu Hamrů, Plechová kavalerie či Rodáci.

Takové nostalgie se stanice postupně zbaví, tvrdí Železný.