V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Makro bude mít nové distribuční centrum u D8, postaví ho CTP

Výstavba distribučního centra

Výstavba distribučního centra

Český developer CTP Invest uzavřel smlouvu s velkoobchodním řetězcem Makro o pronájmu skladovacích a kancelářských prostor o velikosti 53.000 metrů čtverečních ve strategicky umístěném parku u dálnice D8 CTPark Prague North. Transakci zprostředkovává realitní poradenství JLL. Celková investice bude dosahovat přibližně 35 milionů eur.

Makro plánuje otevřít své nové poloautomatické distribuční centrum v prvním čtvrtletí příštího roku. Distribuční centrum bude obsluhovat pobočky Makro a jejich zákazníky.  Tento krok je reakcí na potřeby zákazníků a rozšiřuje donáškové služby v souladu s předepsanými normami. Zároveň inovuje celou logistickou síť na nejvyšší úroveň tak, aby umožňovala plánovaný budoucí růst společnosti. Nově postavený sklad uzpůsobený klientovým požadavkům splňuje nejvyšší standarty udržitelnosti dle CTP, jako je LED osvětlení, elektronické zařízení měřicí spotřebu energie a vysoce efektivní izolace.

„Dohoda s Makrem je naší dosud největší obchodní transakcí v Praze a my jsme velice rádi, že můžeme společnost uvítat v rodině našich nájemníků. Věříme, že Makro bude spokojeno s vysokou úrovní dlouhodobého servisu, který poskytujeme. Například jsme se dohodli na zřízení kyvadlové dopravy autobusy ze sousedních měst (např. Praha - Letňany, Kladno, Roztoky a Litoměřice), jako doplněk veřejné dopravy, který podpoří zaměstnanost v této lokaci,“ říká Remon Vos, generální ředitel CTP.