Makro končí s prodejem jednorázových plastových tašek

Od července prodejny Makro neprodávají žádné jednorázové plastové tašky. „Zatěžují životní prostředí a Makro chce jít svým zákazníkům příkladem – plastové tašky nepodporujeme,“ říká Romana Nýdrle, manažerka komunikace Makra. Místo plastových tašek nabízejí obchody ekologičtější variantu, tašku vyrobenou z PET lahví s nápisem Byla jsem petkou nebo tašku z recyklovaného papíru a certifikovaných zdrojů.

Taška z PET lahví má dvě velikosti. Střední se prodává za 31,90 Kč bez DPH a velká za 39,90 Kč bez DPH. Pokud zákazníkovi nevyhovuje žádný z nabízených rozměrů nebo nechce za tašku utrácet, může si na nákup vzít kartonovou krabici zdarma v klecích za pokladnami. „Původní plastové tašky z mikrotenu a folie budou zcela zrušeny,“ oznámilo Makro.

Nová taška obchodů Makro

Taška z PET lahví připomíná textil, lze ji prát a použít opakovaně a unese až 15 kg

Rušením jednorázových plastových tašek se Makro připojuje ke státní iniciativě #Dostbyloplastu, která si klade za cíl omezovat množství jednorázových plastů. Makro se zavázalo cíl splnit do roku 2020, nicméně teď ohlašuje, že ho naplnilo už začátkem letních prázdnin. Kromě plastových tašek Makro dlouhodobě redukuje spotřebuje igelitových pytlíků pro prodej kusového pečiva, ovoce a zeleniny, byť je toto zboží v síti minoritní. Od loňského prosince ho konkrétně na Slovensku nahradily látkové pytlíky, zatím ve zkušebním provozu.