Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Makro nabízí gastronomii řešení pro tvorbu webů

Velkoobchodní síť Makro začala od začátku letošního roku nabízet zdarma gastronomickým provozům řešení pro tvorbu webových stránek. Součástí je databáze ilustračních fotografií a implementace SEO optimalizace. V dubnu se k řešení přidá rezervační systém.

Tvorbu stránek řeší podnikatel se svým obchodním zástupcem v Makru, žádost může podat i online prostřednictvím formuláře. Poté ho kontaktuje operátor, který s ním provede základní úkony pro spuštění stránek. V dubnu se balíček rozšíří o rezervační systém, který má fungovat nonstop. Pro poradenství funguje tým na telefonu nebo webu a emailová podpora. 

„Digitální služby zdarma nabízíme v době, kdy jsou podnikatelé v gastronomii pod stále větším tlakem. Potýkají se s nedostatkem kvalitní pracovní síly a rostoucími náklady na provoz. Věříme, že námi nabízená digitální řešení jim pomohou s běžnou administrativou,“ komentoval projekt Guillaume Chêne, výkonný ředitel Makra pro Česko.

Vývoj digitálních řešení pro podnikatele Makro organizuje pod hlavičkou Digitálního Klubu Metro Group a pod ním fungujícím programem Metro Accelerator, který vyhledává startupová řešení pro digitalizaci gastronomie i retailu. Provozovatelem webového řešení je Horeca Digital, sesterská firma společnosti Makra.