V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Makro v červenci zvýšilo zaměstnancům na prodejnách mzdy v průměru o 8,5 %

Velkoobchodní síť Makro přidala svým zaměstnancům v prodejnách na mzdách od prvního července letošního roku v průměru o 8,5 %. Nejvíce dostali přidáno pokladní, v průměru o 9 %. Za posledních 15 měsíců Makro přidalo zaměstnancům o 16,5 %. Letos v únoru firma oznámila, že v období říjen 2015 až říjen 2016 přidala zaměstnancům na nemanažerských pozicích mzdy v průměru o 8 %.

Makro také hledá 600 zaměstnanců do nově postaveného distribučního centra v Kozomíně u Prahy. Stavba centra je podle informací serveru iHNed.cz součástí nového systému automatizovaného skladování, které má urychlit distribuci potravin do hotelů, prodejen a restaurací. Vedení Makra zároveň předpokládá, že díky novému systému nebudou do velkoobchodů tolik chodit zákazníci. I proto chystá nový koncept, který nabídne v regálu více exkluzivní a lokálních potravin. 

Makro je letos jedním z posledních obchodníků, kteří během letního období ohlásili zvýšení mezd svých zaměstnanců. Od července dostali na platech přidáno také zaměstnanci na prodejnách v síti Penny Market. Pokladním se dostalo navýšení o 860 Kč, zástupcům vedoucích prodejen o 1.077 Kč a vedoucím prodejen o 2.000 Kč.

Stejně tak na začátku letních prázdnin přidal všem pracovníkům řetězec Tesco. Největšího navýšení se dočkali pokladní, v průměru o 11 %. Na provozních pozicích od prvního července přidával také nizozemský Albert, a to o 5 %. V příštím roce má podle kolektivní dohody s odbory Albert navýšit mzdy o 7 %.

Od srpna přidal svým zaměstnancům v prodejnách, logistice a masozávodě také německý Kaufland. V průměru se jednalo o 14 %. Na nástupní mzdu se snaží nalákat diskontní řetězec Lidl, který vlastní stejně jako Kaufland německá skupina Schwarz Gruppe. Od letošního března jí zvýšil o 25 % na 23.333 Kč. Průměrná mzda je podle zástupců Lidlu při čtyřicetihodinovém úvazku 24.897 Kč.