„Malá, ale boží.“ Malá pokladna pro EET už ušetřila miliony

Malá pokladna nabízí EET bez tiskárny, umí vytvořit elektronickou účtenku a evidovat i přes SMS, takže nutně nepotřebuje připojení k internetu. Podle tvůrců není tahle apka vlastně nic moc. „Je to prostě kalkulačka, do níž zadáte tržbu, ona odešle informace na Ministerstvo financí a zároveň vytvoří elektronickou účtenku, což je super, protože nemusíte kupovat tiskárnu, tím ušetříte docela dost peněz. Lidé, kterých jsme se zeptali, nám řekli, že díky tomu dohromady ušetřili něco kolem 2 milionů. Malá pokladna může fungovat na iOs, na Androidu a také všech telefonech, které mají SMSky.“

Vítejte v Malé pokladně, 10 minut a můžete evidovat

Vítejte v Malé pokladně, 10 minut a můžete evidovat

Díky vystavování elektronických účtenek si Malá pokladna dokonce vysloužila mnohá doporučení z Finančního úřadu. Využívání aplikace vyjde podnikatele na 99 Kč měsíčně. Každé zařízení pak ještě potřebuje takzvaný kasabloček, který obsahuje 150 útržků s unikátním kódem a informacemi pro zákazníka, jak a kde na webu svou elektronickou účtenku najít. Jeden kasabloček stojí 25 Kč. Celkové náklady na evidování tržeb se tedy odvíjí především od toho, kolik účtenek podnikatel vydá.

Svou pokladnu si registrujete na tel. číslo

Svou pokladnu si registrujete na tel. číslo

Za vznikem této šikovné apky stojí vývojáři z jablonecké Přímé platby a na 26. AppParade v pražském Biu Oko ji představil Jura Ibl.

Malá pokladna vznikla v průběhu loňského podzimu. „Měli jsme takovou malou krizi a řekli jsme si, uděláme nějakou nerealistickou věc a zkusíme, jestli to lidi budou chtít, tak jsme se rozhodli, že po dvou, třech stovkách nasbíráme 200 tisíc, což se povedlo.“ Galerie podporovatelů Malé pokladny je dostupná na jejím webu v sekci Hrdinové.

Spokojení uživatelé Malé pokladny

Spokojení uživatelé Malé pokladny

Tvůrci aplikace vyzdvihují především její rychlost, snadné použití a výdrž. Je podle nich vhodná i na stánky a do terénu, o čemž svědčí i spolupráce s Farmářskými trhy na Kulaťáku. „Lidi nás mají rádi, což nám dělá asi největší radost,“ chlubil se Ibl na AppParade s kladnými ohlasy uživatelů apky, „myslíme si, že je to hlavně proto, že my máme rádi je. U nás v podstatě neplatí za tu pokladnu, ale za to že jsme s nimi neustále v kontaktu, neustále se s nimi bavíme a snažíme se s nimi fungovat.“

Sdílejte