V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mall.cz zakládá divizi vyhledávání hlavně na mobilech, vede ji Roman Dušek

Roman Dušek

Roman Dušek

Skupina e-shopů Mall Group zakládá novou divizi Search, kterou povede Roman Dušek. Nový ředitel bude mít na starost v první řadě sestavit tým, který se poté bude zabývat vyhledáváním s důrazem na mobilní zařízení. Mall Group tím chce zapracovat na zlepšení zákaznické zkušenosti během nákupu. Kromě snahy přizpůsobit vyhledávání mobilním telefonům se má Duškův tým zaměřit na relevanci nabídky podle zákaznických preferencí. Řešení a postupy, které nový tým Search vyvine, budou následně implementovány i do veškerých ostatních vertikál Mall Group, mezi něž patří Czc.cz, Vivantis.cz, Proděti.cz nebo BigBrands.cz.

Dušek dříve působil jako expert na internetové vyhledávání v české internetové jedničce Seznam.cz, kde byl zodpovědný za vývoj vyhledávače. „Zkušenosti, které jsem nasbíral ve virtuálním světě, můžu v Mall.cz promítnout do toho reálného, kdy zákazník dostane do ruky zboží, které si u nás na e-shopu vyhledal. Právě vyhledávání by mělo být jednoduché a intuitivní a mělo by probíhat formou určitého dialogu zákazníka s e-shopem,“ míní Dušek.

Novou divizi analýzy dat nedávno založil také internetový srovnávač cen Heureka, v jeho čele stojí Michal Buzek. Ten má za úkol spolu s dalšími čtyřmi analytiky rozvíjet portál směrem k zákazníkům a vytvářet lepší incentivy v jejich rozhodování.