Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Mall Group kupuje od Poláků stovku Poštomatů, udělá z nich Mall Boxy

Internetový prodejce Mall Group zhruba o třetinu rozšíří počet svých odběrných míst. Dosáhl tak odkoupením většiny sítě takzvaných Poštomatů včetně jejich řídicího systému od polské společnosti In Post. Úložné schránky v Česku a na Slovensku přejmenuje na Mall Boxy a integruje je do svého systému. Počet odběrných míst Mall Group tak vzroste zhruba na 320 v obou zemích, přičemž v Česku jich přibylo přes 70 a na Slovensku 30. „Navyšujeme tak počet odběrných míst téměř dvojnásobně. Spolu se sítí Uloženek se dostáváme zhruba na 180 lokalit v Česku a 140 na Slovensku,“ říká Ivan Vodička, ředitel pro retail Mall Group.

Mall Box

Mall Boxy budou kolem obchodů, dopravně přístupné

Mall Box

Mall Boxy budou kolem obchodů, dopravně přístupné

Mall Box

Pilotní provoz Mall Boxů má prověřit doručování jednopoložkových nákupů

Mall Box

Pilotní provoz Mall Boxů má prověřit doručování jednopoložkových nákupů

V Praze začal 20. září pilotní provoz devíti schránek, v nichž si zákazníci budou moci vyzvedávat jednopoložkové objednávky hrazené kartou nebo převodem z Mall.cz. V říjnu se má služba šířit po obou zemích a zahrnout i objednávky z dalších e-shopů Mall Group, třeba Bigbrands.cz nebo Vivantis.cz. Zároveň mají přibýt vícepoložkové nákupy: „Technologicky je poměrně složité zajistit u vícekusových objednávek správné uložení do schránky. Variant, jak poskládat pět libovolných položek je mnoho tisíc, přičemž jen zlomek z nich vyhovuje našim standardům. Proto začínáme od jednodušších, jednopoložkových nákupů,“ dodává ředitel Vodička.

Mall Boxy lidé najdou na místech s dopravní obslužností. V obchodních centrech budou přístupná jen po otevírací dobu center. Prvních devět boxů se nachází v Krči u Billy, na Břevnově u Kauflandu a v Radimově ulici, v Holešovicích u Billy, v Libni v Obchodním centru Harfa, ve Vršovicích v Obchodním centru Eden, na Chodově u Albertu, v Modřanech u Albertu a v Hloubětíně u Penny Marketu.