Mall.tv startuje 7. října, pořad dostal i Laco Déczi

Mall Group začne ve svém internetovém obchodě nabízet kromě nákupů i služby a zábavu.

O půlnoci ze soboty na neděli 7. října odstartuje Mall.tv, nový videoweb skupiny e-shopů Mall Group. Na začátku přinese vlastní dva vlastní seriály StylistaŽivot je hra, tři desítky dalších sérií pořadů zábavních, populárně-naučných či o vaření, už odvysílané sitcomy z produkce České televize KosmoČtvrtá hvězda a také filmy od distribučních společností Aerofilms a KVIFF Distribution. To vše bude k dispozici zdarma, a to výhradně na internetu, televizní vysílání se nechystá. Jak Médiáři řekl obchodní ředitel Mall Group Igor Matejov, startovní rozpočet projektu pro letošní rok se pohybuje kolem milionu eur, v přepočtu asi 25 milionů Kč.

Mall.tv staví zhruba interní tým zhruba 30 lidí, s řadou externích spolupracovníků. Šéfproducentem je Lukáš Záhoř, který přišel po letech na téže pozici v konkurenčním Seznamu. Producentem je Milan Kuchynka z produkční firmy Negativ, jenž pro Stream.cz, videoweb Seznamu, produkoval zřejmě jeho nejpopulárnější cyklus Kancelář Blaník. Obchod Mall.tv dostal na starost Juraj Felix, který přišel po třech letech v evropské centrále Googlu v irském Dublinu. Produktovým manažerem se stal Adam Chudárek, dosud výkonný ředitel online videotéky Obbod. Hlavní tváře a tvůrci pořadů Mall.tv taktéž přišli ze Streamu, respektive Seznamu - patří mezi ně Luděk Staněk, Roman Vaněk, Adam Gebrian, Pavel Zuna, Jarda Konáš, Jakub Klingohr, Roman Mrázik či Veronika Kokešová alias Koko. K nováčkům patří třeba hudebník Laco Déczi, který dostal „poradnu“ Milý Laco. „Chceme, aby Mall.tv byla zárukou kvalitní tvorby na kvalitní platformě,“ prohlásil šéfproducent Záhoř.

S podtitulem Nová epizoda zábavy bude Mall.tv zpočátku usilovat o co největší dosah, tedy co největší sledovanost. Právě to by mělo přivádět různým e-shopům rodiny Mall další uživatele, potenciální zákazníky. „Spoléhat se v rámci e-commerce jenom na samotný nákup už dneska nestačí. Jako první v tomto regionu jsme se vydali na poměrně složitou cestu - chceme kolem nakupování vytvořit celou platformu služeb a zážitků,“ podotkl obchodní ředitel Matejov. Zdroje příjmů Mall.tv jako samostatné jednotky v rámci Mall Group budou v zásadě dvojí - jednak prodej videoreklamy, jednak dodávka produktových videoklipů na podporu prodeje pro e-shopy skupiny. S těmi bude provázaná i část původní tvorby pro Mall.tv, v praxi to má vypadat tak, že například pořad o vaření bude odkazovat na nákup sestavený na e-shopu s jídlem Košík.cz, pořad o módě zase do e-shopů Vivantis.cz či BigBrands.cz.

Skupinu e-shopů Mall Group patří ze 40 % investiční skupině PPF miliardáře Petra Kellnera, dalších 40 % vlastní miliardáři Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, zbylých 20 % připadá skupině Rockaway Capital Jakuba Havrlanta, jenž zároveň konglomerátu šéfuje. Už dřív uvedl: „Mall chce být blíž svým zákazníkům. Snažíme se zjednodušit a zpříjemnit jim život, což se propisuje nejen do nákupního procesu, ale odpovídá tomu i koncept vlastní internetové televize. Chceme, aby s námi lidé mohli trávit více času, který nebude jen o nakupování, ale i o zábavě.“

Vybrané pořady Mall.tv

Události Luďka Staňka

Zprávy, jaké jste ještě neviděli, s moderátorem, který by si na televizních obrazovkách ani neškrtl. Známý komentátor a standup komik Luděk Staněk v seriózním zpravodajském studiu zcela neseriózním způsobem komentuje aktuální dění z domova. Ze světa. Ze sportu. A taky z počasí. Možná bude i blbec na konec.

Vyhraj to!

Týden co týden mají diváci příležitost získat hodnotné ceny. V přímém přenosu si o ně s populárním moderátorem Tomášem Zástěrou může na počítači nebo mobilu zahrát kdokoli. Není to žádná věda! Stačí být dostatečně světaznalý a pohotový. V každém kole je deset otázek a vyhrává soutěžící s nejrychlejší správnou odpovědí.

Stylista

Artur je nejžádanější stylista v Čechách. Perou se o něj všechny módní časopisy, největší celebrity touží po tom, aby je aspoň jednou oblékl, a má tolik práce, že neví, kam dřív skočit. Nebo takhle nějak by si to asi představoval. Za komediálním seriálem ze zákulisí českého showbyznysu stojí scenárista Luděk Staněk a producent Kanceláře Blaník Milan Kuchynka.

Závodní akademie

Životem protřelí proti mladým a neklidným. Na startovní čáře v červených kombinézách Tonya Graves, Jakub Bína, Petr Cerha alias Nasty proti týmu modrých ve složení Andrea Kalousová, Jakub ŠtáfekDenis Kubík. Společně prožijí s vítězem série Le Mans Janem Charouzem pět dní a pět nocí na speciálním okruhu, aby se po absolvování teoretické i praktické výuky utkali proti sobě. Náročný výcvik i napínavé závody zaručí, že bude na co koukat i co se za volantem přiučit.

30menutovka

Unikátní koncept domácího vaření vysílaného v reálném čase od přípravy ingrediencí až po servírování pokrmu na talíři. Foodblogerka a moderátorka Koko provádí postupem přípravy rychlých jídel krok za krokem, bez jakýchkoli střihů a zásahů do živého vysílání! Stačí si předem nakoupit všechny avizované suroviny, zkontrolovat kuchyňské vybavení a pak už se jen ohánět v kuchyni společně s ní. A kdyby atmosféra houstla až moc, Koko je stále na příjmu. Úspěšný výsledek nejpozději do 30 minut je proto vždy zaručen.

Milý Laco

Laco Déczi je fenomenální trumpetista a jazzman světového formátu a taky je všechno, jen ne milý. Přesto do jeho svérázné poradny chodí dotazy, které ho takto oslovují. A tak neváhá a zodpovídá je s moudrostí starého dědka, který se s ničím nemaže, protože proč taky. Upozornění: v pořadu padají sprostá slova, není vhodný pro děti, mladistvé a útlocitné.

Jednou rukou

Veronika Rážová se narodila bez levé horní končetiny. Je proto zvyklá všechno zvládat pouze pravačkou a o své tipy, grify a každodenní zlepšováky se ráda podělí. Jak si jednou rukou zavázat tkaničky? Jak uplést cop nebo oškrábat brambory? Vychytávky, které ocení nejen indisponovaní, ale i zaneprázdnění.

Rozum v troubě

Vážné i nevážné povídání o zaručených receptech, potravinách či produktech zdravé výživy, o nichž jejich autoři, výrobci a prodejci tvrdí, že jsou zárukou zdraví, štěstí a trvalé energie. Pořadem provází zvídavý šéf Pražského kulinářského institutu Roman Vaněk a výživový specialista Petr Havlíček, kteří uvádí mnohdy rozporuplná tvrzení na pravou míru. Zřejmě totiž není vědního oboru, ve kterém by byl větší chaos, než je zdravá výživa.

Život je hra

Desetidílná adaptace norského sitcomu o klukovi, kterému je něco přes dvacet a má problémy jako někdo, komu je přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot. Štěpán je navíc neustále sledován dvěma sportovními komentátory, kteří se se svou komentátorskou budkou ocitají u všech klíčových okamžiků jeho života, včetně těch intimních. V originále nese seriál název Match a autorem jeho námětu a scénáře je Martin Lund, držitel Křišťálového glóbu ze 47. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Gebrian: Překvapivé stavby

Míjíme je denně bez povšimnutí a málokdo ví, jak vlastně vypadají uvnitř. Adam Gebrian představuje 15 významných staveb, které stojí tak trochu stranou zájmu, a přitom to jsou skryté perly česko-slovenské moderní architektury. V novém pořadu populárního architekta se jim dostane zasloužené pozornosti i dvojnásobné stopáže, než byli diváci jeho sérií dosud zvyklí.  

Bez frází

Profesionální sport. Prostředí dostatečně mediálně pokryté… Vážně? Ne tak docela. Bez frází nabízí jiný úhel pohledu, ten zákulisní, který se na odiv nevystavuje. Psal se říjen roku 2016, když hokejisté Radim VrbataJakub Koreis a sportovní novinář František Suchan spustili unikátní sportovní projekt. Web, na kterém vrcholoví sportovci dostávají prostor říct vše tak, jak to cítí. K dnešnímu dni tuto možnost využilo přes 130 z nich a další na svou chvíli teprve čekají. Píše se rok 2018 a Bez frází má před sebou další výzvu – video.

Zmlsané dějiny

Roman Vaněk je sběratelem historických kuchařek a jídelních lístků a vždy ho zajímalo, jak chutná jídlo uvařené podle 300 let staré receptury. Bude poživatelné? Do rondonů proto povolá vyhlášené šéfkuchaře, o pomoc požádá nejpovolanějšího z povolaných – Docenta Jídlo alias docenta Martina France z Akademie věd, který je expertem na dějiny stravování, a společně podniknou výpravu do kuchyní našich prababiček.

Zdroj: Mall.tv

Jak bude Mall.tv vypadat

Homepage Mall.tv

Homepage Mall.tv

Výpis titulů Mall.tv

Výpis titulů Mall.tv

Detail pořadu Mall.tv

Detail pořadu Mall.tv

Výpis tvůrců a tváří Mall.tv

Výpis tvůrců a tváří Mall.tv

Vstupní chodba sídla Mall.tv v pražských Holešovicích

Vstupní chodba sídla Mall.tv v pražských Holešovicích