V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Maloobchodní tržby v červenci meziročně vzrostly o 4,6 %, proti červnu o 1 % klesly

Tržby v českém maloobchodě v červenci meziročně vzrostly o 4,6 %, meziměsíčně pak klesly o 1,0 %. Informoval o tom Český statistický úřad. Všechny údaje jsou očištěné o sezónní vlivy a nezahrnují motorová vozidla.

Tržby maloobchodu za nepotravinářské zboží, jako je například drogerie, oblečení nebo potřeby do domácnosti, bez kalendářních vlivů meziročně vzrostly o 6,8 %. Zvýšily se rovněž tržby v potravinách o 2,5 % a také za pohonné hmoty o 6,5 %. Oproti červnu však tržby za potraviny klesly o 1,4 %, stejně tak za pohonné hmoty o 0,7 %. Tržby za nepotravinářské zboží naopak v červenci vzrostly o 0,2 %.

Největší meziroční nárůst opět zaznamenal internetový a zásilkový prodej, vzrostl o 15,3 %. Ve specializovaných prodejnách s nepotravinářským zbožím rostly tržby za prodej počítačového a komunikačního zařízení o 10,0 %, u oděvů a obuvi o 8,2 %, za výrobky pro kulturu, sport a rekreaci o 7,4 % a výrobků pro domácnost o 5,4 %. Pokles 0,4 % v červenci zanamenaly prodejny specializované na farmaceutické a zdravotnické zboží.