Funkční strava Mana uvádí první tři ochucené verze svého nápoje

Ochucené drinky Mana

Ochucené drinky Mana Dream, Love a Sunlight, původní neochucený nápoj se bude nově nazývat Mana Origin

Český startup Heaven Labs, výrobce veganské práškové stravy Mana, uvede na trh první příchutě Many v podobě nápoje. Od ledna 2019 budou v tuzemských kamenných i internetových obchodech tři novinky, a to drinky Mana Sunlight, Mana Love a Mana Dream. Během prvních dvou týdnů od spuštění předobjednávek na e-shopu výrobce si zákazníci objednali více než 5.000 porcí nových drinků. Původní, neochucená verzi Many se nyní bude prodávat pod názvem Mana Origin.

„Provedli jsme více než dvě stě vývojových iterací, než jsme byli s novými příchutěmi spokojeni,“ tvrdí spoluzakladatel startupu Jakub Krejčík. Mana Sunlight se vyznačuje tropickou příchutí a žlutou barvu mu dodává extrakt z kurkumy. Mana Love má jahodovou a malinovou příchuť, k růžové barvě drinku přispívá jako přírodní barvivo lykopen a beta karoten. Mana Dream je variantou čokoládové příchuti, chuť i barvu zde obstarává přidané práškové kakao.

Spoluzakladatelé Heaven Labs

Spoluzakladatelé Heaven Labs. Zleva Grigory Vyatkin, Jakub Krejčík, Marek Humpl, Zuzana Krejčíková

K ochuceným drinkům byly oproti původní verzi přidány přírodní barvy, potravinářská aromata a přírodní extrakty. Jeden drink obsahuje 20 gramů bílkovin, 27 vitamínů a minerálů, komplexní sacharidy s celkovým glykemickým indexem GI 29, vlákninu a hodnotné tuky. Navzdory ochucení má mít Mana dál stejné nutriční složení a přesně 400 kalorií energie, tedy 20 % průměrné denní nutriční potřeby. Mana může sloužit jako úplná náhrada stravy, jako alternativa jídla při nedostatku času nebo jako jednoduché řešení na cestách.

Funkční jídlo Mana se vyrábí jako hotový nápoj připravený k okamžitému užití i ve formě prášku, který se smíchává s vodou. Ten zatím zůstává v nabídce jen v původníverzi bez příchuti.