Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Manažerem kanceláře šéfa ČT Vít Kolář, dosavadní mluvčí ministerstva zahraničí

Z ministerstva Kolář odešel po letní domluvě s ministrem, že skončí po prvním kole voleb.

  • ČTK
  • 14. 01. 2013 20:02
Vít Kolář. Foto: www.mzv.cz

Vít Kolář. Foto: www.mzv.cz

Na ministerstvu zahraničí skončil mluvčí Vít Kolář. Funkcí byl zatím pověřen dosavadní zástupce ředitele tiskového odboru Karel Šrol. Kolář odešel do České televize na pozici manažera kanceláře generálního ředitele Petra Dvořáka a vnějších vztahů. Kolář to dnes řekl ČTK.

Podle některých spekulací není vyloučeno, že na pozici mluvčího české diplomacie bude ještě změna, a to s ohledem na kandidaturu ministra zahraničí Karla Schwarzenberga (TOP 09) na prezidenta. Schwarzenberg ve druhém kole vyzve vítěze prvního kola Miloše Zemana (SPOZ), někdejšího premiéra. Kdyby Schwarzenberg odešel na Pražský hrad, vláda by musela hledat nového ministra.

Kolář byl na ministerstvu skoro 11 let, z toho 6 let na tiskovém odboru, působil též jako generální konzul v Austrálii. Z ministerstva odešel kvůli změně a jiné profesní zkušenosti a po letní domluvě s ministrem, že skončí po prvním kole voleb.

V České televizi již dříve působil jako zpravodaj.

Jeho otcem je Vít Kolář, bývalý šéf české redakce BBC World Service.