Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Mapy.cz přidávají k vyhledávaným místům předpověď počasí

Mapová aplikace Mapy.cz od Seznamu přidává novinku, kartu s předpovědí počasí. Ta se uživatelům zobrazí v mobilu i počítači v detailu konkrétního místa, a funguje celosvětově. Data Seznam přebírá z české apky Windy. Nová karta tak nabídne informace o teplotě vzduchu, směru a rychlosti větru, srážkách nebo sněžení i na několik dní dopředu.

Smyslem této funkce není nahradit meteorologické portály, ale především umožnit lidem operativně zjistit aktuální informace o počasí pro bod zájmu na našich mapách,“ upřesňuje Jan Laš, produktový manažer služby Mapy.cz. V kartě Počasí je také možné zjistit pro jakékoliv místo na světě aktuální čas nebo dobu východu a západu slunce.

Mapy od Seznamu v současnosti nabízí kromě vyhledávání lokalit také tipy na výlety a dokáže doporučit nejbližší restaurace, hotely nebo zastávky městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu denně využije 750.000 lidí.

Karta Počasí funguje jak na desktopu tak v telefonu

Karta Počasí funguje jak na desktopu tak v telefonu