Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Mapy.cz přidávají k vyhledávaným místům předpověď počasí

Mapová aplikace Mapy.cz od Seznamu přidává novinku, kartu s předpovědí počasí. Ta se uživatelům zobrazí v mobilu i počítači v detailu konkrétního místa, a funguje celosvětově. Data Seznam přebírá z české apky Windy. Nová karta tak nabídne informace o teplotě vzduchu, směru a rychlosti větru, srážkách nebo sněžení i na několik dní dopředu.

Smyslem této funkce není nahradit meteorologické portály, ale především umožnit lidem operativně zjistit aktuální informace o počasí pro bod zájmu na našich mapách,“ upřesňuje Jan Laš, produktový manažer služby Mapy.cz. V kartě Počasí je také možné zjistit pro jakékoliv místo na světě aktuální čas nebo dobu východu a západu slunce.

Mapy od Seznamu v současnosti nabízí kromě vyhledávání lokalit také tipy na výlety a dokáže doporučit nejbližší restaurace, hotely nebo zastávky městské hromadné dopravy. Mapy.cz prostřednictvím počítače nebo mobilního telefonu denně využije 750.000 lidí.

Karta Počasí funguje jak na desktopu tak v telefonu

Karta Počasí funguje jak na desktopu tak v telefonu