V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Marcus & Art se stala členem CLC Alliance

Miroslav Deneš

Miroslav Deneš, partner a ředitel agentury Marcus & Art

Komunikační agentura Marcus & Art byla přijata za člena Crisis Litigation Communication Alliance. Mezinárodní aliance se zaměřuje se na speciální sofistikované PR, respektive na krizovou komunikaci a litigation, každou zemi v ní reprezentuje jediná vybraná agentura. Marcus & Art, kterou spoluvlastní Miroslav Deneš (51 %) a Daniel Plovajko (49 %), má kanceláře v Praze a Bratislavě a poskytuje služby v oblasti PR, krizové komunikace a digitálního marketingu, získala možnost zastoupení pro Česko i Slovensko. Z regionu střední a východní Evropy je přitom prvním členem aliance.

Sdružení sídlí v Londýně, zastoupení má v USA, Austrálii, Jižní Koreji, Singapuru, Německu, Rakousku, Francii a řadě dalších západoevropských zemí, díky své celosvětové působnosti může nabídnout své služby krizové komunikace i těm, jejichž kauzy přesahují hranice národních států a vyžadují úzkou mezinárodní spolupráci.