Marek Hlavica přejde z AKA do APRA, nahradí Pavlu Mudrochovou

Změna proběhne na přelomu roku. Nový ředitel (a prezident) se má v AKA volit v listopadu.

Marek Hlavica

Marek Hlavica

Dlouholetý ředitel Asociace komunikačních agentur (AKA) bude od začátku příštího roku zastávat tutéž pozici v Asociaci public relations (APRA). Hlavica pracoval pro AKA od roku 2016 celkem ve třech funkčních obdobích. V APRA nahradí Pavlu Mudrochovou, která se po čtyřech letech rozhodla svoje angažmá v asociaci ukončit.

Hlavicovi končí třetí funkční období na jaře 2023, o další tříletý mandát nebude usilovat. Místo toho přijme nabídku APRA dát asociaci novou energii a směr. Současně se chce věnovat i dalším projektům v oboru komunikace a také umělecké činnosti. „Zastihl jsem před sedmi lety AKA ve svízelné situaci a odcházím jako ředitel zdravé a velmi dělné profesní organizace. To je ten správný okamžik pro změnu. Moc se těším, až budu své zkušenosti moci využit ve prospěch oboru, kterému jsem zasvětil několik let profesní kariéry,“ říká k tomu Hlavica.

Ten v devadesátých letech vedl PR agenturu Impact a byl jedním ze zakládajících členů APRA. Čtyři roky stál také v čele PR Klubu, který ho uvedl do Síně slávy českého PR. Podstatnou část své profesní kariéry následně zasvětil PR a komunikaci jak na straně zadavatelů (Philip Morris, Plzeňský Prazdroj, Citibank, ČEZ), tak jako nezávislý konzultant. Poznal i mediální prostředí – začínal v časopise Mladý svět, byl ředitelem marketingu při zrodu televize Nova, publikuje a moderuje.

„APRA v posledních letech prošla zásadními změnami, profesionalizací a zvětšením. Pro další rozvoj asociace potřebujeme manažera jako je Marek,“ říká Radek Maršík, člen výkonné rady APRA. „Může přinést novou energii do stávajících projektů, jako jsou ocenění Lemur nebo vzdělávací program PRCA, ale také pomoci objevovat nové směry, kterými se může APRA vydat. Dál pak chceme rozvíjet spolupráci s Asociací komunikačních agentur, se kterou už dnes participujeme na několika projektech.“

Nového ředitele AKA bude volit valná hromada asociace na konci listopadu, stejně tak prezidenta AKA. Mandát prezidentovi Janu Binarovi vypršel na konci července. Obě funkce jsou v asociaci volené. Hlavica bude nápomocen při výběru kandidátů.