Marek Prchal u Andreje Babiše po 10 letech končí

„Bylo to deset let, které jsou jednou za život,“ řekl politický marketér Prchal pro web Info.cz.

Marek Prchal

Marek Prchal

Marketér Marek Prchal a expremiér a neúspěšný finalista prezidentské volby Andrej Babiš (ANO) po 10 letech ukončili spolupráci. Prchal to potvrdil webu Info.cz. Důvodem podle něj není výsledek prezidentských voleb, konec v marketingovém týmu hnutí ANO byl naplánován už před nimi. „Bylo to deset let, které jsou jednou za život,“ řekl pro Info.cz Prchal. „S Andrejem Babišem jsme se rozloučili a popřáli si hodně štěstí,“ dodal.

Prchala minulý týden ze svých řad vyloučilo sdružení reklamních profesionálů Art Directors Club Czech Republic (ADC). Babišovu kampaň před druhým kolem prezidentské volby totiž považovalo za neetickou.

„Je pravda, že náš marketér kampaň úplně nezvládl. Úplně se nepovedl ten billboard, na kterém neměl být voják, ale generál, a měl mluvit o míru. A ne o válce. Měli jsme se také víc držet hesla, že pomáhám lidem,“ řekl Babiš v pondělním rozhovoru pro Mladou frontu Dnes. Konkrétní jméno marketéra ale neuvedl. Ani hnutí ANO složení svého marketingového týmu k prezidentské kampani nekomentovalo.

Prchal byl součástí marketingového týmu ANO od roku 2013, kdy se Babišovo hnutí dostalo do sněmovny a získalo 47 mandátů. Stalo se součástí vlády Bohuslava Sobotky spolu s ČSSD a KDU-ČSL. Prchal jako odborník na online komunikaci a sociální sítě byl od té doby u všech kampaní. Babiš ho po sněmovních volbách v roce 2017 označil za „génia sociálních sítí“, chválil ho i za knihu O čem sním, když náhodou spím. Po prohraných prezidentských volbách minulou sobotu Babiš prohlásil: „I ten Prchal není žádným autorem ničeho, není to pravda.“

V minulosti se Marek Prchal mimo jiné podílel na prezidentské kampani Karla Schwarzenberga nebo radil pražské primátorce Adrianě Krnáčové.

Kromě toho se věnoval grafickému designu a publicistice. V letech 2010 až 2013 byl kmenovým sloupkařem Médiáře a v letech 2015 až 2016 se podílel na jeho podcastu o médiích a marketingu, jako jeden ze dvou stálých hlasů.