Marek Slezák: Za všechno můžou Prométheova játra, Samos a hodně retsiny!

Petr Laštovka zpovídá digilidi –⁠ lidi, kteří udělali český internet českým internetem.

V dalším díle kroniky DigilidíLaštovkou na drátě je Marek Slezák. Je spolumajitelem jedné z nejlepších českých obsahových agentur vydávající kdysi veleúspěšný firemní magazín ČiliChili.

Z pohledu existence internetu podniká v zásadě digitální kroky od samého počátku, od dob svého mládí. Do studia přišel v saku od Alice Coopera, protože miluje muziku, ale o té moc mluvit nechtěl. Raději na sebe prozradil, proč se jako vystudovaný politolog rád vrací do Řecka. „Jsem kluk z Vinohrad, kde to bylo dost hard-core. Ale spoluzakládal jsem Českou platónskou společnost, protože mě fascinuje řecká filozofie. Může za to taky dost retsina,“ říká padesátník s ohnivýma očima. K tomu ještě má rád Holandsko a Skotsko, kde všude našel přátele. Ale stejně se ta muzika v dalším povídání vracela jako bumerang, tak si to dejte, ať víte proč.

Digilidi s Laštovkou na drátě

Petr Laštovka zažil vzestupy i pády českého internetu. Za některé byl dokonce osobně zodpovědný. Miloš Čermák o něm říká, že to byl expert na „digitál“, a on teda asi jo, před dvaceti lety. Byl to Laštovka, kdo na začátku století přesvědčil tehdejší analogovou televizi Prima, aby měla svůj digitální otisk, a nejenže klepal na základní kámen, ale i následně stavěl portál iPrima.cz. Byl to Laštovka, kdo se stal kinder-manažerem nejprve ve společnosti Eurotel Praha, ze které vznikla Telefónica O2, když tam měl na starosti třeba weby pro mladé, nebo marketingovou komunikaci dalších projektů. Byl to Laštovka, kdo se z klientské strany stal agenturníkem, aby hnízdil v největších síťovkách, jako je Havas a Ogilvy, ale taky držel prst na tepu strategie komunikace klientů nejstarší české agentury Comtech Can. Digitálem je nevyléčitelně nakažený, říká o sobě ten Laštovka.

Několik let předsedal digitálním agenturám při Asociaci komunikačních agentur a spolu s šéfredaktorem Médiáře Ondřejem Austem pořádal pravidelná osobní setkávání v pražské kavárně kina Ponrepo.

A aby to nebylo diváctvu líto, rozhodl se setkávání s lidmi od „digitálu“ přesunout před kameru, kde vzniká kronika takzvaných digilidí. Lidí, kteří udělali český internet českým internetem. Petr Laštovka vás zve k sobě na drát!

Plnotučné epizody jsou pro předplatitele na herohero.co/lastovkanadrate. Tady vždy v sobotu najdete kratší verze, které za to taky stojí.

Sdílejte