V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Marek Stoniš se vrací do Reflexu, šéfredaktorkou Instinktu Jana Víšková

Jana Víšková. Foto: Empresa Media

Jana Víšková. Foto: Empresa Media

Společenský týdeník Instinkt vydavatelství Empresa Media povede od 1. května Jana Víšková, někdejší šéfredaktorka a moderátorka zpravodajské televize Z1 skupiny J&T a naposledy mluvčí neúspěšného prezidentského kandidáta Jana Fischera.

Dosavadní šéfredaktor Instinktu Marek Stoniš se vrací do časopisu Reflex, kde má působit jako zástupce staronového šéfredaktora Pavla Šafra, který ukončuje své dvouleté působení v Blesku. Stoniš vedl Instinkt od prosince 2011, loni krátce a nevýrazně působil jako programový ředitel televize Barrandov.

„Jejím úkolem je dál zvyšovat čtenářskou atraktivitu a prodeje tohoto společenského titulu,“ uvedla k nástupu Víškové Empresa Media, vlastněná Jaromírem Soukupem, který Fischerovi v prezidentské kampani radil.

JANA VÍŠKOVÁ

V oblasti médií a komunikace se pohybuje od roku 1995. Jako reportérka a moderátorka nejprve prošla zpravodajstvím TV Prima, Galaxie a Nova. Poté působila řadu let jako tisková mluvčí a manažerka komunikace organizací jako Fond národního majetku, CzechInvest, České aerolinie, Ministerstvo pro místní rozvoj a Všeobecná zdravotní pojišťovna. V roce 2008 se stala moderátorkou nové zpravodajsko-ekonomické televizní stanice Z1, a posléze také její šéfredaktorkou. V České televizi vedla útvar marketingové komunikace, a v rámci prvních prezidentských voleb působila jako tisková mluvčí prezidentského kandidáta Jana Fischera. V posledních letech zároveň přednáší obor mediální komunikace v rámci MBA studia a dalších vzdělávacích programů.