Národní federace hudebního průmyslu rozeslala v podobě PDF první číslo čtvrtletníku Svět vinylů, pro první kvartál 2018. Jde o přehled novinek, redakci vede Josef Vlček. „Vzhledem k rostoucí oblibě tohoto specifického formátu jsme přistoupili k této formě jeho propagace,“ vzkazují gramofirmy.

Marek Zeman mluvčím České národní banky

Bývalý mluvčí Sobotkova a později Babišova resortu financí nastupuje do banky 1. září.

Socha na budově České národní banky. Foto: Profimedia.cz

Socha na budově České národní banky. Foto: Profimedia.cz

Novým ředitelem odboru komunikace sekce kancelář a mluvčím České národní banky se od 1. září stane Marek Zeman. Ve čtvrtek ho na zmíněné vedoucí místo, dosud neobsazené, jmenovala bankovní rada, od loňského 1. července byl řízením odboru pověřen Tomáš Zimmermann, který současně vykonává i roli mluvčího. Jako mluvčí bude mít Zeman na starosti především vztahy centrální banky s médii. Jako ředitel odboru komunikace bude odpovídat řediteli sekce kancelář Markovi Petrušovi. Ten z titulu funkce koordinuje celkovou vnější a vnitřní komunikaci centrální banky, sekretariát a protokol bankovní rady, legislativní a právní služby a vztahy vůči Evropské unii a mezinárodním organizacím.

Absolvent pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně dělal od roku 2003 na ministerstvu financí jako vedoucí tiskového oddělení a mluvčí, za Bohuslava Sobotky. V letech 2006 až 2012 byl ředitelem útvaru PR a komunikace pro Česko a Slovensko v pojišťovně Axa. V roce 2012 se jako mluvčí podílel na prezidentské kampani Vladimíra Dlouhého. V letech 2012 až 2014 řídil odbor vnějších vztahů a komunikace na ministerstvu školství, loni v únoru se vrátil jako mluvčí na ministerstvo financí, když jako ministr nastupoval Andrej Babiš, hned v červenci ale rezignoval. Poslední rok Zeman podnikal v oblasti PR a komunikace.