V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Mareš a Hezucký zvou na pomoc posluchače

Spor o obsazení Ranní show Evropy 2 řeší moderátoři už třetí den přímo v živém vysílání.

Lucie Šilhánová v rukou fanoušků na show Evropy 2 v Plzni. Foto: Profimedia.cz

Lucie Šilhánová v rukou fanoušků na show Evropy 2 v Plzni. Foto: Profimedia.cz

Pokud nás osobně podpoříte, je šance, že se Lucie Šilhánová vrátí do Ranní show, vzkázali dnes ráno po šesté hodině ve vysílání Evropy 2 Leoš Mareš a Patrik Hezucký. Ti od úterý dávají v živém vysílání průchod svým emocím a argumentům proti ředitelce rádia Jitce Fürst, která Šilhánovou, nejmladší členku tříčlenného týmu show, vyhodila, podle Mareše paradoxně proto, že tým potřebuje omladit.

„Budeme potřebovat vaši pomoc, která ve finále nemusí stačit,“ vyzval dnes Mareš tzv. superposluchače, jak nazval nejvěrnější příznivce show. „Rozhodli jsme se uspořádat manifestaci,“ řekl. Ta má proběhnout zítra v 8 hodin před sídlem rádia v pražské Wenzigově ulici. Mareš slibuje „soukromou show jenom pro vás“, s diskusí o tom, co je možné. „Facebook nebude stačit,“ prohlásil také.

„Přes víkend byla Lucka vyhozena paní, která to tady šéfuje. A my se tady s tím od úterý snažíme vyrovnat, snažíme se pokračovat dál, což se nám nedaří. Probrali jsme všechny možnosti, a zbývá jediná,“ předeslal moderátor Mareš v dnešní Ranní show. Tu přitom odmítal nazývat Ranní show, vymýšlel pro program nová jména. „Show must go on za každou cenu,“ předesílali přitom dnes s Hezuckým hned po šesté hodině.

„Je tady tlak, aby Ranní show pokračovala ve složení Patrik a já,“ popsal verdikt vedení. „Mám absolutní nechuť něco takového zkoušet, fungujeme jako zajetej stroj,“ podpořil vyhozenou kolegyni. Napadl také argument, že by show měla omladit odchodem nejmladší členky týmu. „Je mi těžko ho akceptovat, ačkoli osoba, která ho vydala, na něj má právo,“ uvedl.

Včera proběhla schůzka Mareše a Hezuckého s nejvyšším vedením stanice, respektive rozhlasové skupiny Lagardere. Ta bezprecedentní vyřizování si účtů moderátorů s šéfkou v živém vysílání už třetí den oficiálně vůbec nekomentuje. „Manifestace superposluchačů“ může být propagační akcí, jak celý spor ukončit a zahladit. Jedním ze scénářů, který se nabízí, je vysvětlit návrat Šilhánové tím, že si to posluchači vyžádali.

„Lucie zítra přijde taky, Jitka ne,“ prohlásil Mareš ve vysílání dnes před půl osmou. Směrem k posluchačům má od něj a od Hezuckého zaznít „závěrečnej speech“.

CO TAKY ZAZNĚLO V ÚTERNÍ RANNÍ SHOW NA EVROPĚ 2

Lucku vyhodili, to znamená, že Lucka už není součástí Ranní show. A vlastně vysíláme sami, s Patrikem. (...) Já to teda jako špatně nesu. (...) Nejvíc se bojim toho, že vlastně to hodně, že nám to strašně ublíží, takhle jako myslím i nám jako prostě, a rádiu, což bysme samozřejmě nechtěli. (...) Vždycky se nám vyplatilo dělat věci jak cítíme, a asi nemůžeme jinak. Ale faktem je, že já bych to asi neposlouchal, takhle, ten program, takhle jak ho vysíláme. (...) Takže Lucka je vyhozená, nebude už součástí ranního týmu, co s tim budem dělat, to nevim teda, musíme to nějak vyřešit, jsme profesionálové. (...) Nejsmutnější ranní show za dlouhou dobu pomalu je ve finále. (...) Je to dobře, že to utrpení končí. (...) Je tu možnost, že zítra přibyde někdo další, kdo nebude vysílat, kromě Lucie. (...) Tak děkujeme, každopádně. Ne za dnešek, ale za celou dobu, nevim, jestli mám mluvit jako v sezóně, nebo v šestnácti letech. (...) Tady je takovej jako že, až skoro, ne moc slušnej vzkaz... (...) do háje, můžeme říct, do háje s vaším personálním ředitelem, a je to nejspíš, teď je tady vošklivý slovo, muž, co nemá koule, ředitel jako že nemá koule. Což na závěr, bych chtěl říct, že to asi můžeme potvrdit. Ale je to z jinýho důvodu, než si myslíte, protože je to z důvodu, že to je ona. (...) Tak hezkej den, přátelé, a omlouváme se.