Marešova nová show zamíří na kanál Nova Fun

Show Leoše Mareše televize začala chystat paralelně s rebrandingem Novy 2 na Novu Fun.

Leoš Mareš bude na Nově letos na podzim účinkovat v SuperStar. Foto: TV Nova

Leoš Mareš bude na Nově letos na podzim opět v porotě soutěže SuperStar. Foto: TV Nova

Televize Nova nadále pracuje na vývoji late night show Leoše Mareše, kterou avizovala na jaře. Tehdy šéf skupiny CME, pod kterou Nova spadá, Didier Stoessel novinku plánoval už do letošního podzimního schématu. Jak nyní Médiáři řekla programová ředitelka Novy Silvia Majeská, Marešova show se do programu dostane v následujícím termínu, nejdřív tedy v jarní sezóně 2022. „Nic nás netlačí, nechceme přípravu uspěchat, chceme show ušít Leošovi na míru,“ připomněla Majeská to, o čem mluvila už na jaře. Podle ní na novince dál s Marešem dělá interní tvůrčí tým Novy, případné klíčové spolupracovníky projekt zatím ustaven nemá.

Na jaké stanici skupiny Nova se bude Marešova show vysílat? Podle Majeské by show neměla startovat rovnou na hlavním kanálu, ale na Nově Fun, „druhém“ kanálu Novy, který dosud nese název Nova 2. Momentálně prochází rebrandingem, kromě nového názvu by měl omladit svůj grafický obal. Nadále má směřovat na mladší publikum. „Nova 2, respektive Nova Fun je z pohledu skladby publika hlavních českých televizních skupin jednou z nejmladších televizních stanic,“ poznamenala Majeská. Právě pro toto publikum stanice vysílá komediální seriály, hlavně Přátele, Dva a půl chlapaTeorii velkého třesku. Tyto tři budou pilíři programu Novy Fun též letos na podzim, televize ale do budoucna slibuje i vlastní novinky.

Jednou z nich má být právě show Leoše Mareše. Majeská je přesvědčena, že právě mladší publikum stanice Nova Fun by bylo pro zvažovaný typ programu optimální. Umístění na „druhý“ kanál Novy by tvůrcům dalo prostor případně doladit formát, a to postupně i přímo ve vysílání.

Dalším novým formátem, který směřuje na Novu Fun, je reality show Love Island. Ta bude zároveň jedním z prvních původních projektů placené internetové videotéky Voyo. Do jejího rozvoje začala Nova letos masivně investovat a do pěti let k ní chce připoutat milion předplatitelů. Pomoci v tom mají právě původní novinky určené exkluzivně pro internet. Love Island se začne vysílat už letos na podzim a diváci by se s ním měli setkat jak v televizním vysílání Novy, tak v její online videotéce Voyo.

Programové schéma televize Nova na podzim 2021

Programové schéma televize Nova na podzim 2021

Programové schéma stanice Nova Fun na podzim 2021

Programové schéma stanice Nova Fun na podzim 2021