A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Margetroid pracuje pro institut Europeum

Mediální komunikaci Institutu pro evropskou politiku Europeum má nově na starosti mediální a komunikační agentura Margetroid Ivany Karhanové. Do agentury minulý měsíc nastoupil Milan Mostýn, který má obstarávat právě komunikační strategie Europea a jeho partnerství s institucemi. Cílem spolupráce je přinášet objektivní a vyvážené informace o fungování Evrospké unie a jejích institucí, komunikovat přínosy a dopady členství a diskutovat roli Česka v unii. Europeum chce s novou agenturou podporovat konstruktivní debatu o směrování EU a budoucnosti Česka v rámci ní.

Think-tank Europeum o sobě říká, že je neziskový a nepolitický, mezi jeho dárce nicméně patří také české ministerstvo zahraničí či sama Evropská unie. Institut v Česku působí bezmála dvacet let. Vydává nezávislé analýzy a výzkumy fungování EU a sleduje politickou situaci v členských zemích. Ročně publikuje téměř tři desítky analytických dokumentů. Europeum spoluorganizuje debaty, které probíhají v pražském Café Europa.