Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Marie Claire bude v Burdě vycházet ve dvou formátech, dál ji povede Fabiánová

První obálka Marie Claire v Burdě

První obálka Marie Claire v Burdě

Českou edici francouzského časopisu Marie Claire, která v Česku vychází od roku 2008, bude od listopadového čísla 2013 vydávat Burda Praha, která tím titul přebírá od konkurenční Sanomy. Časopis bude vycházet ve dvou formátech a navrátí se k lesklé titulní straně. Nově jej bude distribuovat Mediaprint & Kapa Pressegrosso, stejně jako jiné tituly Burdy Elle a Marianne.

Měsíčník pro ženy dál povede dosavadní šéfredaktorka Lenka Fabiánová, přibýt má místě produkovaného obsahu. Rozšířená sekce o módě bude založená na spolupráci se stylistou Jano Kimákem. „Publicistika se bude ubírat novým směrem, bude provokativní, odvážná a čtenářsky velmi zajímavá,“ slibuje šéfka Burdy Petra Fundová. Art directorem bude David Sheppard.

„V průběhu září jsme podnikli poměrně masivní investice do výzkumu, který byl zaměřen nejen na obsah a postavení Marie Claire mezi ostatními tituly, ale i na cenovou politiku,“ uvedl Lukáš Polák, obchodní ředitel Burdy Praha. První vydání Marie Claire v Burdě podpoří rozsáhlá kampaň obsahující přednostní pozice, citylighty, cross promo a spoty v rádiu.