Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Marketérem tyčinek Orion Jiruška z McDonald’s

Martin Jiruška

Martin Jiruška

O marketing čokoládových tyčinek Ledové kaštany, Kofila, Sójové řezy a oplatek Delissa z portfolia značky Orion se bude v koncernu Nestlé starat Martin Jiruška. Přišel z řetězce rychlého občerstvení McDonald’s. Mezi jeho první aktivity patří nová limitovaná edice Ledových kaštanů, dál pracuje na novém positioningu značek Ledové kaštany a Kofila a připravuje projekty reagující na současné trendy v kategorii impulsního tyčinkového zboží.

V McDonald’s Jiruška zodpovídal za rozvoj platforem 2forU, McCafé a dezertů. Předtím pracoval pro Unilever jako brand building manažer kategorií dehydrovaných výrobků a později dresinků. Vystudoval Vysokou školu Škoda Auto v oboru Mezinárodní podnikání a marketing.