V neděli po osmé začal na televizi Nova nový detektivní seriál z prostředí advokátní kanceláře Dáma a Král. V hlavních rolích Matěj Hádek, Tereza Hofová a Miroslav Donutil. Hlavním scenáristou je Štefan Titka, hlavním režisérem je Vladimír Michálek, producentem Bionaut Vratislava Šlajera, který pro Českou televizi dělal Svět pod hlavou a s Donutilem Doktora Martina.

Marketing Microsoftu posunul dva muže

Petr Váša

Petr Váša

Petr Váša od července nově zastává roli manažera divize Microsoft Office, je zodpovědný za prodej, lokalizaci a marketing kancelářského softwaru. Váša ve firmě pracuje devět let. V roce 2008 začínal na pozici produktového manažera v serverové divizi a poslední tři roky měl na starosti prodejní tým pro malé a střední podniky. Před příchodem do Microsoftu dělal v Dellu a Tecomu.

Nikola Pleska

Nikola Pleska

Na nové židli sedí rovněž Nikola Pleska, který se nyní bude věnovat jednak oblasti digitální transformace, jednak podpoře produktů a služeb Microsoft Dynamics, propojujících řešení pro vztahy se zákazníky (CRM) se systémy pro řízení firem (ERP). Pleska přišel do Microsoftu před čtyřmi lety z konzultační firmy Software AG, první tři roky dělal produktového manažera Microsoft Dynamics a od loňska pak působil jako marketingový manažer pro velké a středně velké zákazníky.