Nákupní rádce Kupi.cz, s nímž vybíráme ze spotřebního koše, spouští Kupimagazín.cz. Ten přináší tipy na slevy. Jeho šéfredaktorkou je Linda Michalčíková, dosavadní event manažerka HP Tronic.

Marketing provozovatele Zásilkovny řídí Šmíd

Milan Šmíd

Milan Šmíd

Do skupiny Packeta, která vlastní českou logistickou firmu Zásilkovna a další společnosti zajišťující služby výdejních míst a logistiky v 15 evropských zemích, přichází na pozici marketingového ředitele Milan Šmíd. Jeho hlavním úkolem bude zavést jednotnou marketingovou strategii ve všech firmách skupiny a pomoci Packetě stát se globální logistickou platformou pro celý svět. Šmíd přichází ze Seznamu, kde šest let řídil služby Zboží.cz, Sreality.cz, Sauto.cz a Firmy.cz.

„Milan Šmíd se stává členem nejvyššího vedení skupiny Packeta, kam spadá i Zásilkovna, se zodpovědností za marketing, obchod a produkt,“ přibližuje Simona Kijonková, šéfka skupiny Packeta a zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny.

„Do června chce Packeta logisticky pokrývat všechny země Evropské unie a obrat skupiny by letos měl překonat hranici jedné miliardy korun,“ uvádí Šmíd, absolvent Vysoké školu ekonomickou v Praze. Loni měla Packeta obrat 790 milionů Kč, meziročně o 70 % vyšší.

Kateřina Peštuková

Kateřina Peštuková

Místo Šmída se manažerkou oddělení oborových služeb v obchodním týmu Seznamu stala Kateřina Peštuková. Přišla z konzultačně-vývojové agentury Lundegaard, kde působila jako key account manager pro klíčové zákazníky. V minulosti jako ředitelka divize privátních značek Energizeru řídila mezinárodní tým pro expanzi ve střední a východní Evropě.