Česká mutace otevřené online encyklopedie Wikipedia je dnes vypnutá na protest proti chystané celoevropské reformě autorského práva. Nově pojatá ochrana práv se nemá dotknout přímo Wikipedie, podle editorů ale výrazně omezí dostupnost zdrojů, z nichž čerpají. Kampaň jede i Uložto.

Marketing Seznam.cz nově vede Herian z OMD

Jiří Herian

Jiří Herian

Česá internetová jednička Seznam.cz má od ledna nového šéfa marketingu. Stal se jím Jiří Herian, který posledních 20 let působil v mediálních agenturách skupiny Omnicom Media Group, konkrétně jako managing director vedl agentury Attention!Media, následně PHD a nakonec i OMD. V Seznamu bude zodpovědný za brandový marketing, produktovou komunikaci, komunikaci B2B, povede také týmy eventů, distribuce a sociálních sítí i kreativní a grafické oddělení.

Do Seznamu na začátku roku nastoupil i Daniel Mansour, a to na pozici business development director. V posledních letech se na pozici head of digital věnoval rozvoji digitalu v agentuře Wawemaker skupiny GroupM. Byl zodpovědný za komunikační strategii řady klientů, například České spořitelny, Vodafonu, Plzeňského Prazdroje, Ikey nebo Henkelu. Předtím dlouhodobě působil ve vedoucí pozici v agentuře Universal McCann.

Daniel Mansour

Daniel Mansour

Obě oddělení – marketingu a obchodního rozvoje – měl dosud na starosti Aleh Drohal, který dál zůstává provozním ředitelem Seznamu.