Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Marketing Seznamu povede Martin Šámal, na kampaně dohlédne sám Lukačovič

Martin Šámal. Foto: Seznam.cz

Martin Šámal. Foto: Seznam.cz

Marketing tuzemské internetové jedničky Seznam.cz bude řídit Martin Šámal, který posledního čtvrt roku oddělení přechodně vedl. Firma vypsala výběrové řízení, z něj ale nevzešel vítěz, a tak Seznam přistoupil jen k přeskupení stávajících sil.

„Seznam.cz hledal po odchodu Michal Vodáka nového marketingového ředitele v interním výběrovém řízení. Protože žádný z kandidátů neodpovídal plně mým představám a představenstvo si nyní nepřeje externí výběrové řízení, rozhodl jsem se od 1. října reorganizovat marketingové oddělení a pozici marketingového ředitele neobsazovat,“ komentoval výkonný ředitel Seznam Michal Feix.

Šámalova pozice se jmenuje Head of Marketing. Jeho sekce bude mít dál na starosti marketingové kampaně. Jejich vizuální podobu má navíc koncepčně ovlivňovat sám majoritní, 70% akcionář společnosti Ivo Lukačovič.

V Seznamu dál budou existovat týmy, které analyticky pracují s daty, věnují se PR a interní komunikaci, eventům a promotions. Organizačně se však zařadí k jiným ředitelům firmy.