Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Marketing ždárského zámku řídí Herberová

Bývalá mluvčí pražské Botanické zahrady Lucie Herberová zamířila do Ždáru nad Sázavou.

Lucie Herberová

Lucie Herberová

Novou marketingovou a obchodní ředitelkou zámku Žďár nad Sázavou se stala Lucie Herberová. Jejím úkolem je další rozvoj marketingové strategie a propagace zámku, včetně nové zážitkové expozice Muzeum nové generace, otevřené pro veřejnost v září 2015.

Před nástupem do nové funkce působila Herberová jako PR manažerka a tisková mluvčí Botanické zahrady hlavního města Prahy, předtím pracovala jako PR specialista u prodejce zahradní techniky Mountfield. Obchodu a marketingu se věnovala také u specialisty na pokladní systémy Novum, kde se zabývala B2B prodejem obchodních a průmyslových vah a pokladních systémů. Při vysoké škole pracovala jako redaktorka Olomouckého deníku.

Součástí marketingové komunikace zámku Žďár nad Sázavou se má stát silná prezentace na sociálních sítích, organizace akcí v areálu zámku, reklama a mediální komunikace v tuzemsku i v zahraničí.