Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Marketingovým ředitelem televize Nova Ondřej Křivka, dosavadní šéf MTV

Ondřej Křivka. Foto: TV Nova

Ondřej Křivka. Foto: TV Nova

Provozovatel televize Nova, společnost CET 21 jmenovala dnes 1. února marketingovým ředitelem Ondřeje Křivku. Nahrazuje tak ve funkci Miloslavu Novákovou, kterou vedení televize v čele s Janem Andruškem odvolalo loni z funkce loni v září.

Křivka do Novy nastoupil v roce 2008, od roku 2010 byl ředitelem česko slovenské verze MTV. Pozici ředitele MTV opouští k 31. lednu, od 1. února řízení kanálu MTV dočasně převezme Alex Ruzek, ředitelka programu a televizních kanálů.

Ondřej Křivka získal titul Master of Business Administration (MBA) s marketingovou specializací na Southeastern Louisiana University ve Spojených státech.