Marketup míří výš s novou vizuální identitou a novým webem

Rostoucí digitální agentura ukazuje, že chce rozšiřovat své aktivity u nás i v zahraničí.

Letošní rok byl pro digitální agenturu Marketup svým způsobem přelomový. Oslavila 10. výročí na trhu a pomáhala klientům řešit problémy nepředvídatelného roku 2020 včetně digitální transformace. Přitom zároveň rozšířila vlastní tým o profesionály z agentur i ze zahraničí na celkem 55 lidí a své kanceláře zvětšila na 800 metrů čtverečních. Marketup míří výš a plánuje rozšiřovat své aktivity u nás i v zahraničí. A co může lépe vyjádřit nové ambice? Zbrusu nové logo, vizuální identita i web.

Pro tento zásadní krok oslovila agentura ke spolupráci designéra Jakuba Sodomku ze SDMK.design, se kterým má dlouhodobě velmi dobré zkušenosti. Návrhů na nové logo bylo představeno kolem dvaceti. Tým agentury si vybral variantu zobrazující křivky exponenciálního růstu, ty totiž přesně odpovídají jejím cílům – dosažení obchodních cílů a rychlého růstu byznysu jejich klientů. Modrá a žlutá barva v logu tvoří dokonalý kontrast. Modrá barva navazuje na původní logo a symbolizuje komunikaci, důvěryhodnost a profesionalitu, zatímco žlutá barva reprezentuje představivost, tvořivost a energii. Kombinace zářivě modré a žluté je navíc mezi agenturami zcela originální a pro klienty je tak logo lehce zapamatovatelné.

MarketUp

Nové logo agentury MarketUp

Vidíte v logu horské štíty, či snad plachetnici? Nemýlíte se. Právě hory a voda provází Marketup už od počátků. Agentura dlouhodobě podporuje nejúspěšnější českou horolezkyni Kláru Kolouchovou a její zaměstnanci pravidelně tráví teambuildingy na lyžařských svazích nebo na vodě. Vizuální linie nové korporátní identity je plná dechberoucích horských scenérií a velkých vodních ploch, v klidu či ve své přirozené dynamice. Voda se svou hloubkou znázorňuje zaměření na hlubokou analýzu dat a do posledního detailu promyšlenou strategii. Hory slouží jako metafora klientových cílů, ke kterým se dá dostat jen tehdy, když celou komunikaci nebo kampaň promyslí Marketup do hloubky a zajistí precizní exekuci.

Tone of voice je vždy korektní, věcný a sebevědomý. Agentura nepoužívá slang, hovorové výrazy ani slova naznačující nerozhodnost. I to je zřejmé z nových sloganů agentury. Ty jsou použity v anglickém jazyce, protože Marketup poskytuje služby i na zahraničních trzích.

Nové vizuály agentury Marketup s prvky horských štítů, vodních ploch a s novými slogany

Nové vizuály agentury Marketup s prvky horských štítů, vodních ploch a s novými slogany

A na čem vlastně nová korporátní identita stojí? Na třech silných pilířích charakterizující DNA této nezávislé full-service digitální agentury.

  • Nejvyšším cílem je obchodní úspěch klientů. Ten agentura dosahuje pomocí digitálního marketingu s propojením kreativy, dat a technologií a podporou klientů v jejich digitální transformaci.
  • Druhým pilířem je přinášet uživatelům, zacíleným digitální komunikací, do života jen pozitivní věci. To znamená, předkládat jim obsah, který je baví, inspiruje nebo pomáhá snadno najít produkt, službu, či informace, které hledají. Zkrátka jim usnadnit a obohatit život bez toho, aby byli obtěžováni či přehlcováni nerelevantní reklamou. 
  • Třetím pilířem je zaměření na samotné zaměstnance, aby každý měl svobodu v tom, co dělá, a zároveň na sobě nesl odpovědnost za výsledky své práce. Typický zaměstnanec Marketupu je spolehlivý profesionál se znalostí těch nejaktuálnějších nástrojů a postupů, které klientům přinesou opravdovou hodnotu.
Prvky nové vizuální identity agentury Marketup

Prvky nové vizuální identity agentury Marketup

Web podtrhující globální ambice

Třešničkou na dortu nové vizuální identity jsou webové stránky Marketup. Web perfektně reflektuje všechny zásady firemní identity, a to do posledního puntíku. Je to i díky spolupráci s Jakubem Sodomkou, který se podílel už na designu prvního webu agentury v roce 2012. Celý web je dvojjazyčný a představuje uživatelům nejen agenturu samotnou, ale zejména úspěšné projekty a výsledky, které klientům přináší.

Web agentury Marketup na mobilním zařízení

Web agentury Marketup na mobilním zařízení

Nově najdete na webu sekci Naše služby, kde agentura přehledně shrnuje všechny oblasti, ve kterých může značkám v oblasti marketingu či digitální transformace pomoci. V sekci Naše práce uživatelé najdou případové studie z jednotlivých oborů včetně dosažených výsledků. Případové studie tým Marketupu neustále rozšiřuje, noví klienti tak budou mít v budoucnu možnost si prohlédnout ke každé službě konkrétní řešení a výsledky a to navíc specificky pro svůj obor.

Oblíbený blog agentury, na který směřuje každý měsíc několik tisíc uživatelů z marketingové komunity, se představil v novém designu a přehlednějším členění. Rovněž sekce Kariéra je na webu nová a láká posily do neustále se rozšiřujícího týmu Marketupu. Zájemce o práci se zde seznámí s firemní kulturou a životem v agentuře a přivítá jej přátelský tón včetně tykání.

Web Marketupu je autentický, jeho silné propojení se značkou a vizí ho posouvá na úroveň globálně působících digitálních agentur. To dokazují i nové poptávky ze zahraničí z posledních týdnů.

Na tvorbě nové identity i webových stránek se vedle Jakuba Sodomky podílel celý kreativní tým Marketupu. Od schválení loga pak trvalo další pět měsíců, než se dokončil kompletní rebranding včetně webu. Na výsledek se můžete podívat na www.marketup.cz.

Text je součastí placené spolupráce s agenturou Marketup