Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Mars tu řídí Ursula Irwin, komunikaci posílí Zuzana Lošáková z Teska

Ursula Irwin

Ursula Irwin

Nadnárodní firma Mars, výrobce cukrovinek, krmiv pro domácí zvířata a dalších potravin, změnila regionální vedení. Novou ředitelkou pro Česko a Slovensko se stala Ursula Irwin, která nastupuje na pozici Billa Heague, ten se v rámci firmy přesouvá do Irska, kde bude výkonným ředitelem. Irwin dříve působila v novozélandské pobočce Mars jako country manažerka. Nyní bude řídit tým 150 lidí.

Vystudovala potravinářství a karéru začala v oblasti výzkumu a vývoje krmiv pro zvířata v pobočce Mars ve Velké Británii. Následně zastávala různé pozice v logistice a prodeji, až se dostala do čela obchodního oddělení na Novém Zélandu, kde byla ve vedení týmu o 145 členech zodpovědná za plnění kompletního prodejního plánu. Poté v novozélandské pobočce pracovala jako ředitelka HR. Kromě zodpovědnosti za agendy lokálních trhů pro Česko a Slovensko bude Irwin nově také součástí vedení středoevropského regionu, kam patří navíc ještě Maďarsko a Rumunsko.

Zuzana Lošáková

Zuzana Lošáková

Nový post ředitelky corporate affairs Marsu pro střední Evropu bude zastávat Zuzana Lošáková. „Mým cílem bude, aby se spotřebitelé dozvěděli více o firmě, která se skrývá za jejich oblíbenými produkty, zjistili, jak fungujeme, jaké hodnoty vyznáváme,“ vysvětluje Lošáková. Mars totiž chce od letošního roku posílit korporátní komunikaci. Lošáková bude mít na starosti externí i interní komunikaci, public affairs a vztahy s externími subjekty napříč celou organizací Mars Multisales pro střední Evropu. Před nástupem do Marsu pracovala pět let v oddělení PR a komunikace řetězce Tesco, poslední dva roky právě jako manažerka corporate affairs. Před tím strávila necelých pět let v Pivovarech Topvar ze skupiny SABMiller, kde vedla korporátní komunikaci a public affairs.

Mars v číslech

Mars v číslech

Mars působí na českém trhu od roku 1992, poslední dva roky zde funguje v rámci organizace Mars Multisales Central Europe, která zastřešuje český, slovenký, maďarský a rumunský trh. Aktuálně má v tuzemsku 540 zaměstnanců a uplatňuje se ve třech segmentech - cukrovinky, potraviny (omáčky, rýže) a krmiva.

Ve středoevropském regionu má Mars také dvě velké továrny. První v Poříčí nad Sázavou, kde vyrábí nečokoládové cukrovinky a nachází se zde i vývojové centrum cukrovinek. Druhá je v Maďarsku, v kraji Csongrád-Bokros, tam se vyrábí krmiva a pamlsky pro psy.

Do portfolia Mars patří globálně známé značky jako Pedigree, Whiskas, M&M‘s, Snickers, Uncle Ben’s nebo Orbit. Roční obrat celé společnosti dosahuje 35 miliard dolarů.