Martin Heřmanský povede Harley-Davidson v regionu EMEA

Martin Heřmanský

Martin Heřmanský

Country manažer Harley-Davidson pro region střední a východní Evropy Martin Heřmanský se začátkem letošního roku nově stal výkonným ředitelem Harley-Davidson pro strategické rozvíjející se trhy v regionu Evropy, Středního východu a Afriky. V této funkci střídá po více než čtyřech letech Enrica D’Onofria. V čele zastoupení značky pro střední a východní Evropu pak nahradí Heřmanského nový country manažer, jehož jméno chce firma oznámit v blízké době.

V nové funkci bude mít Heřmanský na starost řízení trhů strategického růstu v rozsáhlém regionu zahrnujícím kromě střední a východní Evropy také jihovýchodní Evropu, Blízký východ, africký kontinent, Rusko a země bývalého Sovětského svazu.  Celkem bude řídit šest regionálních týmů působících v Praze, Moskvě, v Aténách, Dubaji, v Kapském městě a v Oxfordu. Sídlit bude nadále v Praze. „Díky strategické poloze Prahy a poměrně dobrému leteckému spojení se zbytkem světa není nutný přesun do Oxfordu, odkud se historicky tento region řídil,“ dodává Heřmanský.

V Harley-Davidson působí od roku 2009, kdy se zúčastnil mezinárodního tendru na šéfa zastoupení značky pro region střední a východní Evropy, v němž zvítězil nad několika desítkami dalších kandidátů. Od tohoto roku tak z Prahy řídil regionální kancelář a postupně vybudoval tým působící v osmi zemích.