#martyisdead nejlepším seriálem na Finále Plzeň

Thriller z Mall.tv už dosáhl loni na vítězství na Serial Killeru a letos je nominován na Emmy.

Vztah jeho rodičů není ideální a Marty to ví. Foto pro Mall.tv: Tomáš Hejzlar

Osm dvanáctiminutových epizod seriálu #martyisdead vzniklo v režii Pavla Soukupa podle scénáře Jaroslava T. Mišky a Jana Stehlíka, kteří kriminální zápletku rozvíjeli s odborníky na internetovou bezpečnost a ve spolupráci se správcem české národní domény CZ.NIC, jenž se stal partnerem seriálu. Tragicky zesnulého Martyho ztvárnil Jakub Nemčok, jeho seriálovými rodiči jsou Petra Bučková a Jan Grundman a role spolužáků si zahráli Sára Korbelová a Matěj Havelka. Foto pro Mall.tv: Tomáš Hejzlar

Osmidílný internetový thriller #martyisdead, který zachycuje odvrácenou stranu sociálních sítí a jejich fatální zásah do života dosud bezproblémového patnáctiletého Martina přezdívaného Marty, zvítězil na filmovém festivalu Finále Plzeň. Mezinárodní porota ho zvolila nejlepším televizním a internetovým projektem v kategorii Seriálová tvorba. V té letos o trofej Zlatého ledňáčka usilovaly také seriály Bez vědomí placené televize HBO, Zkáza Dejvického divadla nebo Rapl 2 z nabídky České televize. Slavnostní vyhlášení 33. ročníku, který se netradičně uskutečnil v podzimním termínu, proběhlo ve středu 30. září v plzeňské kreativní zóně Depo 2015. Cenu převzali producenti Milan Kuchynka z internetové televize Mall.tv a Vratislav ŠlajerJakub Košťál za Bionaut, v jejichž koprodukci seriál vznikl.

Odůvodnění poroty Finále Plzeň

Odůvodnění poroty Finále Plzeň

Zlatý Ledňáček není prvním úspěchem #martyisdead. Už loni se stal nejlepším webovým seriálem střední a východní Evropy na festivalu Serial Killer, kde byl uveden v exkluzivní premiéře. Letos byl jako první český zástupce hrané tvorby nominován na mezinárodní cenu Emmy. Celý seriál je k vidění zdarma na Mall.tv, která už začátkem září ohlásila jeho volné pokračování pod názvem #annaismissing. To vznikne opět v koprodukci s filmovou produkcí Bionaut a jeho premiéra je plánována na internetové televizi Mall.tv a v kinech na jaře 2021.

Sdílejte