Mašín, Tuček a Šídlo chystají pro ČT komediální seriál z prostředí politiky

Komediální seriál je další z počinů režiséra Tomáše Mašína. Dnes jde do kin jeho film Bratři.

Tomáš Mašín. Foto: Vojta Herout

Tomáš Mašín. Foto: Vojta Herout

Příběh na pokračování z prostředí tuzemské vysoké politiky v budoucnu přinese ve svém vysílání veřejnoprávní Česká televize. Připravuje se totiž nový komediální seriál, který pro ČT společně píší režisér Tomáš Mašín, scenárista Benjamin Tuček a politický komentátor Jindřich Šídlo.

„Je to seriál z prostředí české politiky, ale nebude to typově jako Kancelář Blaník, bude na díl delší a mnohovrstevnatější, jsou tam průběžné linie a více postav. Politika je rámcem, nikoli jediným subjektem, jediným tématem seriálu,“ řekl režisér Mašín v nedávném rozhovoru s šéfredaktorem Médiáře Ondřejem Austem.

Jak Mašín podotkl, Parlament je pracovní název: „Seriál tohoto názvu už existuje, ale zatím tomu tak říkáme.“ Česká televize podle Mašína už o novinku projevila zájem, nyní probíhá fáze ladění scénářů. „Programová rada už to schválila,“ uvedl režisér.

Tomáš Mašín je především filmový režisér, dneškem vstupuje do kin jeho dlouho připravovaný snímek Bratři, o bratrech Mašínech a jejich rodině. Už 7. září měla premiéru Němá tajemství, další Mašínův počin, komorní milostné drama, jež zahrnuje motiv afázie, ztrátu schopnosti komunikovat.

Připomeňte si rozhovor s Tomášem Mašínem

Režisér Tomáš Mašín v popisu příběhu svých vzdálených příbuzných odmítá polarizační teorie a ve filmu akcentuje také ženské postavy. Jak na film reagoval Josef Mašín poté, co ho nedávno v Americe zhlédl? Proč se měnil casting a jaké byly další peripetie vzniku snímku? O čem pojednávají Němá tajemství a proč jej netočila Alice Nellis, která příběh napsala? Jak Tomáš Mašín vzpomíná na filmy Víta Olmera a na generační kult Šeptej, na kterých se podílel? A jak se jako reklamní režisér dívá na vývoj branže v posledních dekádách?

Aust

Šéfredaktor Médiáře Ondřej Aust mluví s hybateli médií a marketingu v Česku

Každou středu nový rozhovor na aktuální téma

Pro předplatitele na HeroHero

  • kompletní rozhovor bez reklam
  • RSS feed pro poslech v Apple Podcasts a Google Podcasts
  • možnost stáhnout si účtenku za každý měsíc předplatného do nákladů

Zdarma úvodní část rozhovoru na platformách

Sdílejte