„Máte-li v kampani Matěje Rupperta, vyhráli jste zlatý klíč.“ Praha poráží Brno i Vary

Klání destinačního marketingu rozhodli naši reklamní kati ve prospěch hlavního města.

Matěj Ruppert v kampani pro Prahu

Matěj Ruppert v kampani pro Prahu

Přinášíme pravidelné týdenní hodnocení nových českých kampaní, a to hodnocení od nejpovolanějších - samotných kreativců, stratégů a zadavatelů z tuzemského reklamního průmyslu.

Reklamní katovna: pořadí za 26. týden 2020

 1. Brainz Studios: Odemkněte si Prahu (51 %)
  značka: Praha, klient: Prague City Tourism
 2. Alternaut Collective: Nevlastníte auto? Půjčte si ho přímo od majitele (45 %)
  značka, klient: HoppyGo
 3. Media Age: Čas přepsat pravidla (44 %)
  značka, klient: Brno
 4. Karel Hemza, Fragile: Karlovy Vary - město zážitků (35 %)
  značka: Karlovy Vary, klient: Infocentrum města Karlovy Vary
 5. Lucky U: Střední Čechy královské (24 %)
  značka: Střední Čechy, klient: Středočeská centrála cestovního ruchu

S nabídkou hodnotit obesíláme přes 30 tuzemských kreativců, stratégů a zástupců klientů. Tentokrát hodnotilo 9 katů. Na škále od 0 do 100 %, odstupňované po pěti bodech, každý ohodnotí každou z kampaní, všechna bodování zprůměrujeme do výsledného čísla. K vybraným přidá slovní hodnocení.

1. Matěj Ruppert odemyká Prahu

Městská firma Prague City Tourism zve v nové kampani od Brainz Studios české turisty na návštěvu hlavního města. Hlavní tváří je Matěj Ruppert, herec a zpěvák kapely Monkey Business. Spot je součástí marketingové kampaně pražského magistrátu na podporu cestovního ruchu V Praze jako doma. Kampaň, kterou Brainz Studios vytvořili ve spolupráci s filmovou produkcí Boogie Films, vznikla během pouhých tří týdnů. Natáčení probíhalo v režii dua Novák & Nguyen. „Jako hlavní motiv jsme zvolili zlatý klíč k metropoli. V minulosti jej magistrát předával významným osobnostem, letos ho v hero spotu z rukou Matěje Rupperta nabídneme všem. Praha bude tentokrát bez davů a se spoustou zážitků zdarma, jako doma,” vysvětluje koncept jeden ze spoluautorů Jakub Smoljak. Kampaň propaguje bodový systém, který magistrát představil v rámci nového plánu na restart cestovního ruchu na počátku června. Výměnou za noc v pražském hotelu návštěvníci dostanou poukázky na vybrané služby, jako je vstup do botanické či zoologické zahrady, planetária, muzea a galerie hlavního města Prahy a mnoho dalších míst.

Vilém RubešLíbí se mi ta doslovnost. Staré filmové přísloví tomu říká Vidím hřebík, slyším hřebík. Když pan Ruppert řekne knihovny, přestřihneme a my tak pochopíme, že neříká třeba strojovny. Abychom to dneska shrnuli: až se to jednou votočí, marketéři cestovního ruchu by měli mít v hromadném hrobě u zdi čestný koutek. Poznámka pro jejich spolubratry v doslovnosti: to byla nadsázka.
Vilém Rubeš

Iva Hadj MoussaKdyž máte v kampani Matěje Rupperta, vyhráli jste zlatý klíč. Je to prostě sympaťák, takže snesete i to, že spot je trochu upovídaný. Pěkná kamera.
Iva Hadj Moussa (McShakespeare)

Pavel JechortNooo, však to jde, když se najde dobré USP, v tomhle případě „prázdné“ město a neklišoidní milá kreativa. Já bych Prahu risknul.
Pavel Jechort

Ondřej SoučekAha, ta nabídka je fajn. Asi bych se trochu víc snažil propojit s ní ten klíč. Jinak musim uznat, že Matěj Ruppert je výborná volba a hodně to nakopnul. Navíc je to příjemně natočený.
Ondřej Souček

Lukáš BaštaMatěj Ruppert přestal v karanténě pít Hanáckou vodku a začal nasávat krásy Prahy. To musím ocenit! Tady to za mě pěkně sedí všechno dohromady, spot, kampaň i nápad s bonusovými body. Ostatně, jestli něco v Česku milujeme, je to sbírání bodíků!
Lukáš Bašta (Konektor Social)

V Praze je krásně. A jako správná náplava tímto zvu i ctěné čtenáře, aby přijeli. Je tu bez lidí trochu zvláštně. Skoro jako v Brně (Ha, ha, ha. Laciný?) To je ale pěkný spot, dámy a pánové. I když jsem trochu doufal, že pan Ruppert bude hovořit i v jiných jazycích, aby to bylo ještě světovější. Já přijedu určitě. Co mi zbývá.
Petr Laštovka

Ivan PeterkaRuppert jako primátor odevzdávající paklíč, to nevypadá na monkey business. A nevím, proč Praha jako doma. Tento motiv seděl víc turistům z doby předvirové.
Ivan Peterka (Peppermint)

Míla KneprPozitivně: zaplať Bůh za incentive. Jen ten „praklíč“ (i autokorekt to vehementně opravoval) mi nějak nejde do hlavy.
Míla Knepr (Contagious CZ)

2. Automobilové HoppyGo chce mladé

Český zprostředkovatel zápůjček aut HoppyGo, dceřiná firma automobilky Škoda, startuje hlavní letní sezonu, kterou budou letos Češi vinou koronaviru pravděpodobně trávit především v tuzemsku. I vzhledem k rostoucí poptávce po dlouhodobých zápůjčkách (už teď nyní uživatelé služby plánují letošní dovolenou) přichází HoppyGo s novou kampaní. V ní si služba dává za cíl měnit pohled na vlastnění automobilů a nabízet alternativu v podobě jednoduchých zápůjček podle potřeb. Kampaň vzniklá ve spolupráci s kreativním týmem Alternaut Collective byla spuštěna začátkem června a bude trvat po celou dobu letní sezony, nejmíň čtyři měsíce. Hlavním komunikačním kanálem je online, včetně sociálních sítí. Cílovou skupinou je především mladší klientela, která má blízko k využívání inovativních služeb. „Naším cílem bylo jednoduše vysvětlit službu společně s nejčastějšími příklady jejího využití přímo od našich zákazníků. Klasická prezentační videa jsou často nudná a zdlouhavá a s naší cílovou skupinou by jistě nerezonovala. Proto jsme použili data z našich průzkumů a vytvořili jsme netradiční dvouminutový scénář, který má informativní charakter, ale jeho kreativní aspekty zároveň silně podporují zapamatovatelnost značky,“ uvádí marketingový ředitel HoppyGo Matěj Lupták.

Vilém RubešÚplně jsem se dojal, přesně takhle jsme točili tzv. propagačně instruktážní video pro EuroTel Slovakia LP 1993. Usnul jsem, když asák přinesl na stůl malé autéčko, aby doslovně všem došlo, o čem že to jako je.
Vilém Rubeš

Iva Hadj Moussa„Ne, vážně - seznam našich benefitů je tak dlouhý, jako páteční cesta přeplněným vlakem.“ LOL! To je opravdu zoufalý pokus vyzdvihnout klady automobilové dopravy. Spot je neúnosně dlouhý, trochu jsem se ošívala. Na druhou stranu oceňuji ten atypický a trochu bizarní způsob, jak je natočený – ten závěrečný „oheň“ mi utkvěl v paměti.
Iva Hadj Moussa (McShakespeare)

Pavel JechortCelkem solidní, pár vtipných momentů, benefity tam tak nějak jsou nasypané, dalo by se výrazněji sestříhat, dvě minuty něco jsou fakt dlouhé.
Pavel Jechort

Štěpán KleníkPovedlo se spojit informačně náročný scénář s vizuálně zajímavým konceptem. Je tam v druhém plánu pár dobrých fórů. Škoda, že konec je lepší než začátek. Jo, a tu službu bych přejmenoval!
Štěpán Kleník (Brainz Studios)

Ondřej SoučekMé švédské vintage s80 má vážnou poruchu, tak možná využiji. Děkuji, Katovno, že jsi mi dala návod, co mám dělat. To znamená, že to funguje. A ne že bych se za břicho popadal, ale třeba ten chlapík bez zubu mi vyloudil úsměv ve věčně zakaboněné tváři.
Ondřej Souček

Lukáš BaštaCílovku mají zmapovanou dobře, hned jsem si nabídku HoppyGo projel. U spotu jako takového by se určitě dalo ještě ubrat na začátku a dřív se dostat k tomu podstatnému. Z pohledu kreativy pak nejde o nic, co bychom ještě neviděli, ale je to udělané dobře, což vlastně hezký reflektuje i celé tohle Airbnb pro auta.
Lukáš Bašta (Konektor Social)

Jen ten táborák z fáborek na konci má delší spot než celé Střední Čechy? A to vám jako přijde fér? Takové práce to určitě dalo, tohleto. Mňouká tam nešťastná kočka, na kterou spadl balíček v dodávce, vřeští tam opice, je tam medvěd, za kterého je možná převlečený někdo z pohádky, viděl jsem i pána s mezerou mezi zuby na dolní čelisti a taky je tam jiný pán v oranžovém obleku (nebo je to rumělková?). Pochopil jsem, co je mi nabízeno. Tak já to asi zkusím.
Petr Laštovka

Ivan PeterkaHoppyGo se dlouhodobě prezentuje jako sdílení aut, aby nakonec o sobě řeklo, že je to vlastně půjčovna. Ale zase s ní můžete přepsat pravidla, užít si královský víkend, vychutnat moře zážitků. HoppyGo ujíždí svižně.
Ivan Peterka (Peppermint)

Míla KneprTutorial střižený s infomeršlem.
Míla Knepr (Contagious CZ)

3. Brno se svou kampaní poprvé v televizi

Je čas přepsat pravidla. S takovou vizí přichází marketingová a komunikační kampaň města Brna, která se historicky poprvé dostane také do televize. Navazuje na dřívější propagaci destinační značky #Brnotruestory, tentokrát však cílí především na tuzemské návštěvníky. „Kampaň je jedním z opatření na podporu cestovního ruchu a subjektů v něm působících. Víme, že tyto subjekty ve městě Brně trpí poklesem turistů, ale také obchodní klientely v důsledku omezení konání veletrhů a akcí kongresového typu. Rozhodli jsme se proto přilákat do města domácí turisty, kteří chtějí něco nového objevovat a zažít,“ uvádí primátorka Brna Markéta Vaňková.

Čas přepsat pravidla: Brno

Čas přepsat pravidla: Brno

Čas přepsat pravidla: Brno

Čas přepsat pravidla: Brno

Čas přepsat pravidla: Brno

Čas přepsat pravidla: Brno

Město vložilo do kampaně, která odstartovala v sobotu 20. června, částku tři miliony. Za tu nakoupilo prostor v televizi, ale také online. Ve spolupráci s mediální agenturou Media Age vznikly tři televizní spoty, které jsou určeny hlavním cílovým skupinám, jimiž jsou mladí dospělí, rodiny s dětmi a takzvané prázdné hnízdo, tedy lidé převážně nad 50 let. Dalším půlmilionem se na kampani podílela také Centrála cestovního ruchu – Jižní Morava, pro kterou byla vytvořena dvě videa, která svým stylem ladí s těmi brněnskými.

„Turistická sezóna 2020 přinesla nečekané výzvy, kterým jsme se rozhodli postavit s kampaní #Brnotruestory. Myšlenka kampaně stojí na přepisování pravidel, těch o Brně, jižní Moravě, cestování i o chování ve společnosti. Díky tomu může Brno ukázat svou rebelskou DNA a lákat na všudypřítomnou pohodu,“ říká ředitel a majitel agentury Media Age David Blažek.

Mediální a komunikační kampaň klade důraz na autentickou atmosféru města, živé centrum, místní gastronomii a netypické turistické cíle a aktivity. „I díky tomu je kampaň originální, živá, ambiciózní a odlišná od konkurenčních měst a regionů. Přestože primárně cílíme na tuzemské návštěvníky, kampaň spustíme i na Slovensku a v Rakousku, podle ohlasů i v Polsku. Nyní startuje její první vlna, ta další je naplánována na podzim,“ dodala brněnská zastupitelka pro marketing a cestovní ruch Kristýna Černá

Kromě televize poběží kampaň také v online prostoru. „Celá kampaň logicky směřuje na naše destinační komunikační kanály, tedy na portál GotoBrno.cz a s ním spojený Facebook a Instagram. Na webu jsme vytvořili speciální záložku Nechte si poradit. V té poskytujeme konkrétní tipy, jak si užít naše město, pro klíčové cílové skupiny. Na sociálních sítích se kampaň dál propojuje s obsahem, kterým lákáme k návštěvě Brna dlouhodobě,“ přibližuje Jana Janulíková, ředitelka Turistického informačního centra Brno, které se na tvorbě kampaně také podílí.

Jihomoravský kraj svými spoty i vizuály míří kromě hlavních cílových skupin především na požitkáře, milovníky gastronomie a vína. „Téma gastronomie se z Brna propisuje do celé jižní Moravy. Brno může být jednodenním výletem pro turisty, kteří míří primárně do regionu, nebo naopak skvěle vybavenou základnou pro výlety do okolí. Spustili jsme i nový turistický portál jizni-morava.cz, který uživatelům nabídne to nejlepší z jižní Moravy, tipy na prověřené výlety či akce, které se, doufejme, budou konat,“ dodala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Pavla Pelánová.

Čas přepsat pravidla: jižní Morava

Čas přepsat pravidla: jižní Morava

Čas přepsat pravidla: jižní Morava

Čas přepsat pravidla: jižní Morava

Vilém RubešPravidla nepřepsali. Spíš podjeli v brněnském metru, pointa unikla jako noční rozjezdy a nabídka spotřebiteli je jasná - jinde mají Mozartovy koule, jen u nás Joštovův chuj. Kéž by je napadlo aspoň tohle...
Vilém Rubeš

Iva Hadj MoussaJe to takové krotké, uhlazené, je tu spoustu krásných lidí... přitom mé milované Brno je mnohem větší punk! Snad jen vtípek s „pyjem“ potěšil.
Iva Hadj Moussa (McShakespeare)

Pavel JechortPro mne je to hrozně nekonkrétní, bez taháku, který by mi dal impuls vybrat si ze všech destinací právě Brno. Tady je image na nic, tuzemské destinace jsou buď profláklé, nebo naprosto neznámé. A kdy vymést ty temné kouty, když ne teď?
Pavel Jechort

Štěpán KleníkCelková mozaika jednotlivých výstupů funguje dobře jak ve spotech, tak v statických formátech. Výsledek je milý a vtipný. Ale spíš je to o filozofii života a přístupu k němu. A to platí ať jsem kde jsem...
Štěpán Kleník (Brainz Studios)

Ondřej SoučekMyšlénka tam je a je docela pěkná. Jako turistický spot mi to připadá jako lehce nadprůměrné dílo.
Ondřej Souček

Lukáš BaštaSamotnej nápad fajn, nicméně základní sada spotů nefunguje. Místa jsou zaměnitelný a je vlastně smutný, že Brno je pořádně vidět jen díky koňskému „dick picku“. Oproti tomu sada pro jižní Moravu působí mnohem lépe. Baví mě dvojsmyslnost („po letech už to není, co bývalo“ je vůči Moravě parádní) i atmosféra. Teď, co si z toho odnést. Morava je fajn, Brno zbytečný? Nedělali tu kampaň Pražáci?
Lukáš Bašta (Konektor Social)

Destinační marketing je věc složitá a ošidná. Jak oslovit tolik cílovek a neurazit. Brno chce mluvit k tuzemským návštěvníkům, přitom má webovku „gotobrno.cz“ a používá #brnotruestory. Jak to říct, no. Král Jelimán by možná fungoval na všechny ty tuzemské cílovky líp, není-liž? Ale, viděj, já přijedu!
Petr Laštovka

Ivan PeterkaBrno se vydalo cestou vyvracení předsudků. Dalo si víc práce, neomezilo se na klišé, a i když mu pro svá tvrzení trochu chybí důkazy, na jižní Moravu bych asi klidně vyrazil. Jen na sochy bych si přece jen nechal svůj úhel pohledu.
Ivan Peterka (Peppermint)

Míla KneprPozitivně: kdyby všechny exekuce stály na takzvaně „Joštově“ twistu, tak by to byla opravdu čerstvá kampaň. Ale je fajn, že místní a regionální centrály a centrálky podpory cestovního ruchu se daly do díla. Ale přiznejme, že všechna města a regiony v Česku se teď začaly snažit, což jejich práci dělá složitou, protože všude jsou staré budovy, nějaké lodě či lodičky, náměstí. Sea of sameness.
Míla Knepr (Contagious CZ)

4. Vary v létě slibují moře zážitků

Město Karlovy Vary, které letos bude muset oželet příliv návštěvníků spojený s každoročním filmovým festivalem, spustilo letní kampaň na podporu návštěvnosti. Úzce spolupracuje s externími dodavateli, kterými v tomto případě jsou kreativec Karel Hemza, agentura Fragile zaměřená na digitální marketing, a agentura Knowlimits, která zajišťuje offline část kampaně, zejména out-of-home v podobě billboardů a rádio. Cílem kampaně je budovat povědomí o Karlových Varech jako o městu s mořem zážitků a přivést na landing page mestozazitku.cz co nejvíc návštěvníků, kteří si vybírají svou letošní dovolenou. Web nabízí především poukázku na ubytování v hodnotě až 5.000 Kč. Město zážitků je navíc marketingovou strategií, která zastřešuje i další komunikaci města. Tento nový koncept reaguje na zažité nálepky, jakými jsou označení „ruské město“ či „jenom lázně“. Protože je symbolem letního odpočinku pro mnoho Čechů moře, kampaň využívá významového dvojsmyslu a pod slovem moře prezentuje hojnost toho, co během dovolené hledáme.

Z kampaně Karlovy Vary - město zážitků

Klíčový vizuál kampaně Karlovy Vary - město zážitků

Z kampaně Karlovy Vary - město zážitků

Z kampaně Karlovy Vary - město zážitků

Z kampaně Karlovy Vary - město zážitků

Z kampaně Karlovy Vary - město zážitků

Z kampaně Karlovy Vary - město zážitků

Z kampaně Karlovy Vary - město zážitků

Vilém RubešVida, jde to udělat i jinak než v Brně. A hůř. NKP.
Vilém Rubeš

Iva Hadj MoussaJe to skoro stejné jako kampaň na Brno. A bohužel podobně nudné.
Iva Hadj Moussa (McShakespeare)

Pavel JechortZáplava klišé, stylový párek hezkých lidí... dojeď si dát oplatku.
Pavel Jechort

Štěpán KleníkSpot funguje dobře, je tam moře vábných záběrů, ale chybí mi tam typické Vary. Kvůli kolu, loďkám, lanové dráze, jídlu a srnkám nemusím do Varů. Ptám se: proč ve videu nezazní „lázeňské“ benefity, které Karlovy Vary návštěvníkům nabízí?
Štěpán Kleník (Brainz Studios)

Ondřej SoučekMěsto zážitků jsou na Slovensku snad Bánovce nad Bobravou a u nás je vesnice zážitků Pičín. Tam tomu rozumim, ale Karlovy Vary? Já bych čekal sofistikovanější komunikaci od áčkovýho festivalovýho města.
Ondřej Souček

Lukáš BaštaŽe Vary nejsou jen plný Rusáků, ale ve spotu se stříhá jak ve špionážním thrilleru… Nejsem schopný chytit, co mi Vary kromě Barťáka a fesťáku nabízí. I další exekuce vypadají nic moc. A je to škoda, protože samotná myšlenka kampaně a nabídka voucherů jsou zajímavé. Holt, příště se tolik nebát toho filmu a zkusit filmového střihače a grafika.
Lukáš Bašta (Konektor Social)

Coby Západočech bych rád Varům nadržoval. A vím, že Vary nejsou jenom „ruské město“, ale jestli zbytek republiky teď bude vidět Vary jako město zážitků (moment, neříkala to o sobě i celá naše republika?), tím si nejsem ouplně jistý. Co ale fungovat asi bude, je finanční příspěvek za pobyt ve Varech. A to se vyplatí. Tak já taky přijedu.
Petr Laštovka

Ivan PeterkaKarlovy Vary jsou hezká destinace, ale moře zážitků mne nepřesvědčí, tak do Varů až na festival.
Ivan Peterka (Peppermint)

Míla KneprPozitivně a optimisticky: kdyby to nebylo „moře zážitků“, bylo by to dozajista lepší. Očekával bych, že schvalovací na radnici ve Varech mají přece jen trochu „nakoukáno“.
Míla Knepr (Contagious CZ)

5. Známé tváře lákají do středních Čech

Václav Bárta alias Noid v kampani Střední Čechy královské

Václav Bárta alias Noid v kampani Střední Čechy královské

Václav Bárta alias Noid v kampani Střední Čechy královské

Václav Bárta alias Noid v kampani Střední Čechy královské

Michal Dvořák v kampani Střední Čechy královské

Michal Dvořák v kampani Střední Čechy královské

Michal Dvořák v kampani Střední Čechy královské

Michal Dvořák v kampani Střední Čechy královské

Denisa Helceletová v kampani Střední Čechy královské

Denisa Helceletová v kampani Střední Čechy královské

Denisa Helceletová v kampani Střední Čechy královské

Denisa Helceletová v kampani Střední Čechy královské

Andrea Kalivodová v kampani Střední Čechy královské

Andrea Kalivodová v kampani Střední Čechy královské

Andrea Kalivodová v kampani Střední Čechy královské

Andrea Kalivodová v kampani Střední Čechy královské

Viliam Sivek v kampani Střední Čechy královské

Viliam Sivek v kampani Střední Čechy královské

Viliam Sivek v kampani Střední Čechy královské

Viliam Sivek v kampani Střední Čechy královské

Felix Slováček v kampani Střední Čechy královské

Felix Slováček v kampani Střední Čechy královské

Felix Slováček v kampani Střední Čechy královské

Felix Slováček v kampani Střední Čechy královské

Ondřej Synek v kampani Střední Čechy královské

Ondřej Synek v kampani Střední Čechy královské

Ondřej Synek v kampani Střední Čechy královské

Ondřej Synek v kampani Střední Čechy královské

Středočeská centrála cestovního ruchu připravila ve spolupráci s agenturou Lucky U kampaň Střední Čechy královské, jejímž cílem je zvýšit turistický ruch ve Středočeském kraji. Kampaň má oslovit nejen Středočechy, ale i Pražany a obyvatele celé republiky, aby objevovali krásy středních Čech. Tvářemi kampaně s mottem A jak si svých královských 72 hodin užijete vy? jsou Ondřej SynekMichal DvořákFelix SlováčekAndrea KalivodováViliam SivekDenisa Helceletová a Václav Noid Bárta. „Kampaň ukazuje formou vizuálního triptychu, co všechno lze stihnout objevit za tři dny ve Středočeském kraji - od návštěv hradů a zámků, přes lázně až po muzea a krásnou přírodu,“ popisuje ředitelka centrály Zuzana Vojtová. Kampaň poběží v několika vlnách od června až do prosince. Využije venkovní plochy, tisk, PR a online kampaň se soutěžemi.

Vilém RubešTohle je horší než Rathova obrana. A i na tohle by měly být paragrafy. NKP.
Vilém Rubeš

Iva Hadj MoussaVizuální triptych!? Proč by mě měl k výletu do středočeského kraje lákat Felix Slováček nebo Noid Bárta? Pardon, tohle je příšerná kampaň. Chudák Středočeský kraj.
Iva Hadj Moussa (McShakespeare)

Pavel JechortOk, tady je aspoň vyjmenováno pár věcí, o kterých jsem nikdy neslyšel. Jenže to vypadá jak pexeso. Co si vybrat pár nejzajímavějších a ty nějak rozpracovat?
Pavel Jechort

Štěpán KleníkAmbasador cestování Felix Slováček, který se narodil ve Zlíně, nás provádí po středních Čechách. A ještě počítám jestli na to má 72 hodin nonstop, jakože tři dny v kuse a nebo šest dní po 12 hodinách, aby se taky vyspal?
Štěpán Kleník (Brainz Studios)

Ondřej SoučekTak to je problém dnešní doby. I známí herci honí každej peníz, kterej se zakutálí do kaluže, a neváhaj tak propůjčit svůj obličej fotografovi, kterej je prostě vycvakne. Michale, tím prstem něco jako ukazuj, Michale, zkus ještě roztáhnout ruce, Noide, dělej jako že někam jdeš, Felixi, ty snad jenom stůj... No jo no, tak si užijme, že tenhle rok kraj ještě má a dává peníze. Příští rok se vidíme ve frontě na polívku.
Ondřej Souček

Lukáš BaštaJak já bych si chtěl užít královských 72 hodin, nicméně kampaň středních Čech mi k tomu nedává žádný důvod. Fotošopované celebrity (snad? Z té kampaně znám dvě...) do vizuálů a nicneříkající copywriting ve mně nevzbuzují důvěru, natož aby mi dávaly důvody, proč na dané místo jet. V exekuci na Facebooku se pak koncept tří dnů rozpadá ještě víc, když z každé fotky na mě kouká naklonovaný Bárta i s miminem. Možná ale střední Čechy excelují právě v bioinženýrství...
Lukáš Bašta (Konektor Social)

I když jsou to jenom vizuály, probouzejí ve mně jistou zvláštní touhu poznat všechno, co mi doporučuje pan Slováček. Tři dny? Můžu si to dovolit, mám čas? Tak já taky přijedu.
Petr Laštovka

Ivan PeterkaStřední Čechy asi jen projedu, královské chvíle mi nic neříkají.
Ivan Peterka (Peppermint)

Míla KneprOptimisticky: mám rád reklamy s aha efektem. A tahle kampaň mne dostala. Pořád čekám na aha, kdy mi dojde, proč pan Bárta a pan Slováček. Věřím, že to přijde.
Míla Knepr (Contagious CZ)

Chcete-li nechat ohodnotit svou novou reklamní produkci, napište na ondrej@aust.cz a připojte odkaz na svou práci.

Sdílejte